3000 TL ile sistem toplama

Bütçe
3000

Teşekkür ederim. Aklımda tek bir soru var RX550 işimi göre bilecek mi? GTA 5 60 FPS üstü diğer oyularda sağlam performans almak istiyorum. Sence görür mü?

Ayrıca kasa da var elimde hocam.

Teşekkür ederim. Aklımda tek bir soru var RX550 işimi göre bilecek mi? GTA 5 60 FPS üstü diğer oyularda sağlam performans almak istiyorum. Sence görür mü?

Hayır hocam bekleyin almayın.
Vega 11, RX 550'den daha performanslıdır. Şimdi ekran kartı yok, ama, işlemci'de dahili ekran kartı var oda Vega 11, çok iyi bir dahili ekran kartıdır.
Pollux 3APU | Game Garaj
Radeon Vega 11 vs RX 550 4GB | 10 games | Full HD - YouTube
RAM'leri 2x8 yapın. Sonra o sistemi alabilirsiniz.

RX 460 çoğu oyunda RX 550 den daha performanslı, ama benim önerim elinizde SSD var ise SSD'yi ve RX 550'yi çıkarıp(Geriye 850 TL civarı kalıyor) GET ile sahibinden bu RX 560'ı almak daha mantıklı olacaktır.

GET mantığı şu, Sahibinden.com sitesinin güvenli alışveriş yöntemi. Bana göre sadece alıcıyı korumaya yönelik bir sistem. Sahibinden.com sitesinden GeT ile ürünü alırsın, kredi kartınla yaptığın ödeme Sahibinden'in havuzuna gider, satıcı kargolar sana gönderir. Sende açar bakar kontrol edersin sorun yoksa onay verirsin ve para satıcıya aktarılır. Bir nevi e-ticaret sitelerinin mantığını ikinci el alışverişine uyarlanmış hali.

RX 560 almanızı öneririm testlere göre, çoğu oyunda vega 11 den daha performanslı olacaktır. SSD'yi çıkaramaz ve RX 560 alamaz iseniz, arkadaşın dediği gibi vega 11(2400G) almanız daha mantıklı olacaktır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhabalar. Benim mevcut mütavazi bir sistemim var fakat Update yapmayı düşünüyorum. Düşündüklerim.

H310M MSI anakart.

Intel i3-9100F 3.6GHz 6 MB cache işlemci.

Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz RAM (şimdilik tek slot için ileride 16'ya yükseltirim)

Rampage RPM 600-80P 600W PSU.

Son olarak ekran kartı olarak 2. el GTX 1050 Ti düşünüyorum.

Sizce mantıklı mı veya daha iyisi olabilirse nasıl olabilir? Şimdiden teşekkürler.
Ekran kartı harici 2000TL tutuyor 2. el ekran kartını da 1000TL civarına bulurum diye düşünüyorum.

Rampage yerine başka bir PSU seç canlı bomba 💣

Geri
Yukarı