3000 TL işlemci ve anakart önerisi

Bütçe
3000

Hilmi_Kadir

Centipat
Daha fazla  
Selam hocam, öncelikle arkadaşın bilgisayarını yenileyeceğiz. 3000 TL işlemci ve anakart için bütçe var nasıl bir şey yapmamı önerirsiniz? Sonrasında RX570-580 gibi bir kart düşünüyoruz ona göre yazarsanız daha uygun olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
2. el Ryzen 3 3100 (1000 TL civarı)

Veya:

Sebebi ise 2500 lira altına güzel işlemci bulmak zorlaştı. Anakartında 2. ellerini sıfır parasına satıyorlar genellikle artık. 2. el işlemci ve sıfır anakart en iyi seçenek. İşlemci biraz darboğazla 3060 bile besliyor.

Yine AMD Ryzen yapsam anakartiyla bu fiyatlara geliyor. O yuzden attiklarim ya ikinci el ya da sifir icin bütçe artirabilir misiniz?

2. el Ryzen 3 3100 (1000 TL civarı)

Veya:

Sebebi ise 2500 lira altına güzel işlemci bulmak zorlaştı. Anakartında 2. ellerini sıfır parasına satıyorlar genellikle artık. 2. el işlemci ve sıfır anakart en iyi seçenek. İşlemci biraz darboğazla 3060 bile besliyor.

Hocam AMD tarafında güvenilir 2.el işlemcide zor satan az şehir içi olmasıda önemli test edebilme açısından ancak B450 alsak Ryzen 5 1600 türü bir şey takılır mı R3 3100 hiç görmedim 2.elde

Yine AMD Ryzen yapsam anakartiyla bu fiyatlara geliyor. O yuzden attiklarim ya ikinci el ya da sifir icin bütçe artirabilir misiniz?

Hocam maalesef bütçe artmıyor işleöci 2.el olabilir ama güvenilir olur mu onu da bilemiyorum.

Hocam AMD tarafında güvenilir 2.el işlemcide zor satan az şehir içi olmasıda önemli test edebilme açısından ancak B450 alsak Ryzen 5 1600 türü bir şey takılır mı R3 3100 hiç görmedim 2.elde

Hocam maalesef bütçe artmıyor işleöci 2.el olabilir ama güvenilir olur mu onu da bilemiyorum.

İslemci Intel Core olursa, arkasinda yamulacak gibi pin olmadigi icin daha guvenilir olur diye dusunuyorum. Bence attigim kombo guzel.

Şehirde yoksa ilk anakartı al sonra işlemciyi param güvende ile alırsan 2 gün test imkanı sunuyor uygulama bir sıkıntı olursa sebepsiz iade edebiliyorsun.

Ayrıca bahsettiğin işlemciden çok daha performanslı R3 3100.

Bu arada ilk ilanı kesinlikle öneririm. Çok ucuz.

İslemci Intel Core olursa, arkasinda yamulacak gibi pin olmadigi icin daha guvenilir olur diye dusunuyorum. Bence attigim kombo guzel.
Hocam ben de Intel önerirdim ama 2. elleri ve sıfırları çok pahalı oluyor maalesef. Kimse ucuza koymuyor.

Şehirde yoksa ilk anakartı al sonra işlemciyi Param Güvende ile alırsan 2 gün test imkanı sunuyor uygulama bir sıkıntı olursa sebepsiz iade edebiliyorsun.

Ayrıca bahsettiğin işlemciden çok daha performanslı R3 3100.

bu arada ilk ilanı kesinlikle öneririm. Çok ucuz.

Hocam ben de Intel önerirdim ama 2. elleri ve sıfırları çok pahalı oluyor maalesef. Kimse ucuza koymuyor.

Hocam peki R3 3100 için B450'ye BIOS güncelleme gerekirmi yoksa böyle kullanılırmı.

Gerekebilir hocam. Belki sipariş notu gibi bir bölüme yazsanız BIOS'u güncelleyip gönderim yapan yerler vardı. Onun dışında bilgisayarcıda güncelleme gerekebilir.

Anakartı bütçe kısmak adına BIOSTAR alsak peki PSU yenilememiz lazım bir de 230wat yetmesi. İmkansız.

Geri
Yukarı