3000 TL PC Toplama

Kardeşim ilk yapılan sistem tavsiyesini al, yalnızca ekran kartını Sapphire Nitro R9 380X yap. GTA 5'de tüm ayarlar en yüksekte, gelişmiş grafik ayarları kapalı, FXAA açık, MSAA kapalı şekilde 60 FPS alırsın.

2 Sistemi de toplayan benim. İnanın 2.sistem daha performanslı olacaktır. 2.sistemde monitör fiyatı da eklenince 500TL daha eklendi yoksa sadece anakart ve işlemci değişik. Ancak 2.sistemde işlemciye yatırım yapıldığından daha karlı olacaktır. Ayrıca ASUS GPU Tweak 2 yazılımı ile basit bir şekilde OC edilebilir. Aynı zamanda DCUII daha kaliteli bir soğutma sunmaktadır.

Kardeş bu pc rust ve gta da makaimum kaç fps verir

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda bu bahsettiğim ekran kartıyla GTA V testi yapılıyor. FPS değerlerini görebilirsin ancak unutmaman gereken nokta aldığımız monitör 1920x1080p çözünürlükte. Ancak videoda 1440p çözünürlükte test yapılıyor. Yani sen o videodaki FPS değerine 10-15FPS daha ekleyerek hesap etmelisin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda çoğu oyunun FPS değerlerini görebilirsin. Ancak Rust'ı bir türlü bulamadım fakat onda da ultra ayarlarda 1080p çözünürlükte 60+FPS alacağına eminim.

En iyisi ben sana alacağın sistemi yazayım: Ekran kartı Sapphire Nitro R9 380X, anakart Msi B150 Gaming M3, kasa Dark N10, güç kaynağı Corsair VS650, işlemci İ5 6500, RAM Kingston HyperX Fury 8 GB 2133 MHZ tek modül DDR4, HDD WD 1 TB Blue. Sana önerim, ekran kartını Vatan'dan, diğer bileşenleri Sinerji'den alman. Monitör olarak bunu öneririm: Acer G226HQL-IBID Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki arkadaşlar ben hangisini alayım bu foto dakini al dediniz. Şimdi arkadaşlar herkez başka bişi öneriyor. Aşşadaki nin ekran kartının X mi yapsam alsam pc yi yoksa sizin başka önerdiğinizimi yardım edin artık yani ben hangisini alsam kararsız kaldım :) :(

Dosya Ekleri

• image.jpeg
    image.jpeg
    69,8 KB · Görüntüleme: 140
Monitörü katmazsak. Hangisi daha iyi olur. TailsTock ha sence. 2. Sölediğinmi yoksa 1. Sölediğinmi alayım. Monütör dahil deil. ( Tv dende oynarım yani) kardeş hangisini alayım 1. (Ekran kartı 39 ...X ) yoksa 2. Olaanmı ( Monütör önemli deil !)

Monitör alınmayacaksa ekran kartı GTX970 veya R9 390 alınmalı ancak şahsi kanaatim GTX970 sizi en az 1.5-2 yıl ultrada, sonraki 3-4 yıl da high-medium ayarlarda götürecek bir karttır. R9 390 da aynı şekilde. İkisini de gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Seçim sizin. Ben şahsen sadece GeForce Experience, ShadowPlay ve sürücü desteği için bile GTX970 alırdım ama ikisi de sizi üzmeyecek pişman etmeyecek kartlar. Son karar sizindir ancak televizyonda oynama fikri pek mantıklı gelmiyor açıkçası bana. 300TL'lik bir monitörün bile performansını alamayabilirsiniz. Ekran büyüdüğü için bozulmalar illa ki olacaktır ki 27'' den sonrası bile 1080p'de bozulmalara yol açıyor. Ama geçici bir süreliğine kullanılabilir tabiki. Ama geçici bir süreliğine :)

Şu sistemi mi alıyım:

Ekran Kartı; Msi T9 390
AnaKart; Msi B150 Gaming M3
Kasa; Blue No10
Güç Kaynağı; Corsair VS650
İşlemci; İ5 6500
Ram; Kingston HyperX Fury 8GB MHZ tek modül DDR4

Ve bu nedir ?;HDD WD 1tb Blue

Kaç para bunlar tutuyor ?? Size Zahmet hesaplar mısınız? (Mobil olduğum için ve internet paketim bitmek üzere) bu sistem GTA V yi kaç Fps kaldır ? Maksimum Ayar (kendimi acındırmak istemem)

He kardeş tabi kide Mönütör İdare etmelik Sadece TV yazın çalışacağım için. Daha iyi bir Mönitör alacağım.

Çok sağ ol ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD depolama aygıtıdır. Hard Disk olarak söylersek bilirsiniz büyük ihtimalle. Şahsi kanaatim PSU dahil bir kasa almanız. Size ekstradan bir masraf çıkarmaz. Eğer 1080p'de oynayacağım diyorsanız ekran kartınızı GTX970 seçmelisiniz. Ancak 1440p'ye geçerim ileride derseniz R9 390 olarak kalsın. Gayet güçlü bir karttır. Ancak yine de Sosyal'deki konulara bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim. R9 390 hakkında ne yazık ki pek bir bilgim yok. Ancak ben o seviyeye çıkacak olsam seçim hakkımı NVIDIA'dan kullanırdım. Ve bildiğim kadarıyla R9 390 biraz fazla güç tüketiyor. Yani R9 390 alınacaksa bu kasa ve PSU kalmalı çünkü kasaya dahil bir 600W PSU yetmeyebilir. 80+sertifikalı bir PSU almak işinize yarayacaktır. Ayrıca kasayı Zalman Z3 Plus seçerseniz size daha uygun bütçe maliyeti olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı