3000 TL Sistem Değerlendirmesi

Ahmet:)

Hectopat
Özellikler:
Xeon X3440 işlemci (overclock yapacağım 3.6 GHz)
GTX 750 Ti ekran kartı.
Intel H55 LGA1156 DDR3 anakart.
1600 MHz 8 GB RAM DDR3.
Rampage RMP 500W 80+ 12cm fan PSU.
Aerocool quartz Blue 3X mavi LED fanlı kasa.
240 GB SSD Kingston.
Arctix frezer 34E-sports soğutucu.
Evet arkadaşlar sistem iyi mi (oyun için).Bir de bir takım sorularım var bütün parçalar birbiriyle uyumlu mu? İşlemciye overclock yapacağım 3.6 GHz'e soğutucu yeterli mi? PUBG falan oynayacağım bu anakart RX570 destekliyor mu? Bu sorularımı cevaplarsanız ne mutlu bana.

Özellikler:
Xeon X3440 işlemci (overclock yapacağım 3.6 GHz)
GTX 750 Ti ekran kartı.
Intel H55 LGA1156 DDR3 anakart.
1600 MHz 8 GB RAM DDR3.
Rampage RMP 500W 80+ 12cm fan PSU.
Aerocool quartz Blue 3X mavi LED fanlı kasa.
240 GB SSD Kingston.
Arctix frezer 34E-sports soğutucu.
Evet arkadaşlar sistem iyi mi (oyun için).Bir de bir takım sorularım var bütün parçalar birbiriyle uyumlu mu? İşlemciye overclock yapacağım 3.6 GHz'e soğutucu yeterli mi? PUBG falan oynayacağım bu anakart RX570 destekliyor mu? Bu sorularımı cevaplarsanız ne mutlu bana.

Oynayacağım oyunların tümü: CS:GO, Fortnite, PUBG, PUBG Mobile, GTA 5

Son düzenleyen: Moderatör:
Reisim sistem fena değil fakat eski bir sistem çıkıyor ortaya, 3000₺ fiyat bandında yada biraz daha bütçe artırarak güncel giriş seviyesi bi sistem toplayabilirsin diye düşünüyorum

Tek tavsiyem yeni bir sistem toplayacaksan yeni nesile geç ben burada elimdekileri değerlendireyim diye xeon işlemcidir soğutucudur ekran kartıdır 1-2 aydır uğraşıyorum derdi bitmedi hala elinde varsa eski parçalar değerlendir ama sakın eski nesil sistem toplayıp parana yazık etme.

Asla 3000 TL etmez hocam. Belki ikinci el ve sıfır karışık AM4 soket, RX 570 bulunan sistem toplayabilirsin.

Bütçeniz tam 3k mı biraz üstüne çıkabilir misiniz? Pc toplamak için çok yanlış zamanlama oldu sizin açınızdan. Tüm bileşenler ortalama %15 ike %40 arası zam gördü. Elle tutulur bir kasa için min 4k şart artık. Biraz daha eklerseniz öneriler gelebilir.

Sıfır alacaksan linkteki sistemin SSD'sini Kingston Hyperx Fury 3D 240GB ile, PSU'sunu Dark Force+ 500w 80+ Yarı modüler ile değiştir ve al.

Geri
Yukarı