3000 TL Sistem Değerlendirmesi

Şunuda belirtmek istiyorum parça parça toplanan sistemler her zaman pahalı oluyor, kâr etmişiz gibi düşünsekte totalde çok para veriyoruz teknoloji sitelerinde hazır sistemler var onlara göz atmanı tavsiye ederim
Size katılmıyorum maalesef. Şu anda tüm siteler ellerine kalan, özellikleri yüzünden satılmayan şişik stoklu ürünlerle sistem topluyorlar. 9.nesil i5 işlemcilere h310m anakartlar, garip gurup apu işlemciler, markası duyulmamış ram ve psular hatta her sisteme zorla harddisk iteleme gibi daha birçok örnek görülebilir. Şimdiye dek avantajlı fiyata satılan iyi bir sistem görmedim. Tek tek siz alsanız da arada 100 150 lira gibi fark oluyor. Onlarda elde satamadıkları ürünlerde kurtuldukları için sus payı işte :)

Özellikler:
Xeon X3440 işlemci (overclock yapacağım 3.6 GHz)
GTX 750 Ti ekran kartı.
Intel H55 LGA1156 DDR3 anakart.
1600 MHz 8 GB RAM DDR3.
Rampage RMP 500W 80+ 12cm fan PSU.
Aerocool quartz Blue 3X mavi LED fanlı kasa.
240 GB SSD Kingston.
Arctix frezer 34E-sports soğutucu.
Evet arkadaşlar sistem iyi mi (oyun için).Bir de bir takım sorularım var bütün parçalar birbiriyle uyumlu mu? İşlemciye overclock yapacağım 3.6 GHz'e soğutucu yeterli mi? PUBG falan oynayacağım bu anakart RX570 destekliyor mu? Bu sorularımı cevaplarsanız ne mutlu bana.

Oynayacağım oyunların tümü: CS:GO, Fortnite, PUBG, PUBG Mobile, GTA 5
Bugün başka bir konuda 3350TL ile bu sistemi toplamıştım. Bazı yerlerden kısarak bu fiyata ulaşsam da 10 senelik X3440 işlemci ve 750Ti bulunan sistemden çok daha iyidir diye düşünüyorum. Bütçeye 350TL daha ekleyip bunu almaya çalışın.
1600 AF ile toplayabildiğim en ucuz sistem bu. 3343TL tutuyor.

Geri
Yukarı