3000 TL Sistem Toplama mı, Konsol mu?

zkngkdnz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
Ya son günlerde acayip bir şekilde yanılgılara düşüyorum...
Duruma göre, Aralık veya Temmuz sonlarına doğru bir tür elektronik alet almak istiyorum.
Şöyle ki:
Bütçem Aralık ayına kadar 3.000 TL. (Belki biraz daha fazla olabilir ama siz yine de 3.000 TL kabul edin), Temmuz ayına kadar da 1.200 TL yaklaşık olarak yani...
Kafamı çelen şey şu:
Evde annemin bilgisayarını kullanıyorum ve 1.500 TL'lik bir laptop olarak ihtiyaçlarımı karşılamıyor.
Oyunları LOW hatta Lowest veya en düşük ne varsa...
Uygulamalar açısından, video çekmek açısından vs. çok bir sıkıntı olmamasına karşın yine de zorlanıyor.
Ayrıca yavaş...
Yani şuraya getiriyorum benim bir bilgisayarım yok. Öyle düşünün. :)

İlla ki bir bilgisayara ihtiyacım var. Ama bunu nasıl yapmalıyım?
Şöyle ki;
1.200 TL'ye PlayStation 4 + 2.000 TL Bilgisayar (Notebook veya Technopat'ın toplamış olduğu A10 APU'lu bilgisayar + Monitör]) mu almalıyım?
Yoksa;
3000 TL'min hepsini bilgisayara mı yatırmalıyım?

Her ne kadar hayatım boyunca oynadığım tüm oyunları düşükte oynamış olsam da grafik takıntım bulunmamakta. Sadece Dying Light hariç. O oyunu minimum Medium da, mümkünse High'da oynamak istiyorum. Sadece o oyunu o ayarlarda oynayabilsem yeter.
Yani: Grafik takıntım yok ve bütçem Dying Light için istediklerimi fazlasıyla karşılayabiliyor.
30 FPS'e takıntılı değilim. Daha doğrusu 60 FPS takıntım yok, ama 60 FPS'i doğal olarak tercih ederim...

Exclusive oyunlar açısından, şahsen PS3 aldığım zamanlarda Exclusive değil de tüm oyunlara Oyun gözüyle bakıp sadece istediklerimi aldığımdan dolayı Exclusive açısından bir fark yok çünkü.
Bilgisayarında kendine has Exlcusive'leri bulunmakta. PS4 üzerinde oynamak istediğim Exclusive'ler yok değil:
Misal: Bloodborne, The Last of Us(oynayabileceğimden şüpheliyim[korkağımdır oyunlar açısından :D]) vs.

Benim için PC'de konsol da fark etmez öyle söyleyeyim. Ki konsol üzerinden oyun oynamayı, Kol kullanmayı çok severim. Ama PC'nin de beni cezbeden diğer tarafı da Klavye + Mouse aşkı. Daha doğrusu tasarım :D Ben PC alırsam kesinlikle direkt olarak ışık saçan güzel birer oyuncu Klavyesi ve Mouse alacağım. :D Benim için tasarım her şeydir diyebilirim. PS4 ışık saçması, güzel ve hoş duran tasarımıyla çok güzel. Ama PC alacak olursam, kasasını kocaman, hoş tasarımlı ve ışık saçan almak isterim. Ama PC alacaksam tasarıma.... Konu nereye geldi ve ben de saçmalamaya başladım...

PC veya konsol... Fark etmiyor benim için...
Fanboyluk, FANGİRL'lik vs. yapmadan, hiçbir şekilde taraf tutmadan.
Tamamen OBJEKTİF bir şekilde bakarak bana görüşlerinizi söyler misiniz?
Sizce: Konsol + Bilgisayar mı? Yoksa sadece bilgisayar mı? Asıl sorum bu... Ve bana nedenini de açıklamanızı istiyorum. Yani neden sadece bilgisayar mesela. Kendimi kandırmam lazım anlatabiliyor muyum? İkisi de benim çok hoşuma giden şeyler ve ben aralarında seçim yapamıyorum.
Başta sadece bilgisayara odaklanmışken, biraz daha düşününce Hem PC hem de Konsol Exclusive lerini oynayabilirim. İkisinin de tadına bakabilirim. Öyleyse neden Konsol + PC almıyorum ki diyip Konsol almaya yöneldim. Ve yine kendime sorularımı yönelterek kendimi o fikirden caydırdım. Kesin bir karar veremiyorum.
Pişman olmaktan korkuyorum ama pişman olmayacağıma da eminim... Her ikisinde de...
Oyunlara para yetiştirmekten yana bir sıkıntım yok: şöyle ki, ben yemez içmez para biriktirir ama istediğimi alırım :D O yüzden parasal açıdan bakmayın olaya.

Konuyu bir kere daha toplayaraktan:
▬▬╬_╬▬▬
*Grafik Derdim Yok...
*Konsol veya PC, her ikisinde de rahat bir şekilde oyun oynayabiliyorum.
*Bütçem: 3.000 TL
*Objektif bir şekilde bakmanızı ve:
Konsol + PC mi? sadece PC mi?
Bu sorunun yanıtını sizlerden istiyorum...
Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler, iyi günler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi cevaplarını kendin yazarken vermişsin zaten söyleyecek bir şey bulamıyorum oyuna para yetiştiririm, grafik derdim yok, hem mouse hem kolla rahat şekilde oynayabiliyorum gereksiz bir konu olmuş kendi kendine sorman lazım bu soruyu ama bana kalırsa her işini halledebileceğin güçlü bir 3.000 TL lik toplama bilgisayar daha iyi olur. Dying Light ıda yüksek ayarda oynayabilirsin ayrıca.

Yeni konular

Geri
Yukarı