3000 TL sistem toplama

Bütçe
3000
Öncelikle Selamun Aleyküm. 2. el bir bilgisayar toplamak istiyorum. Parçalar 2. el olabilir. Maksimum 2500 TL. Öğrenciyim, kendi imkanlarımla bir sistem toplamak istiyorum. Oyun+günlük kullanım için.
Oynayacağım oyunlar:
CS:GO.
League of Legends.
Valorant.
Paladins.
PUBG Steam versiyonu (bu biraz zor biliyorum; olmasa da olur o yüzden.).

Bu oyunları oynayacağım genel olarak. Bir de birkaç Single Player oyunları.

Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. sahibinden.com'dan parça olur (bursa ilinde olursa sevinirim.). Monitör de dahil bir sistem atarsanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
2. el bir bilgisayar toplamak istiyorum. Parçalar 2. el olabilir. Maksimum 2500 TL öğrenciyim kendi imkanlarımla bir sistem toplamak istiyorum. Oyun + günlük kullanım için.
Oynayacağım oyunlar:

League of Legends.
Valorant.
Paladins.
PUBG Steam versiyonu (zor biliyorum olmasa da olur)

Bu oyunları oynayacagım genel olarak + birkaç Single Player oyunları.

Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Sahibinden'den parça olur (Bursa ilinde olursa sevinirim) monitör de dahil bir sistem atarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci+Anakart+RAM=ÖZEL İLAN ANAKART İŞLEMCİ RAM - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 864011262 900TL

Ekran Kartı=R9 380 ekran kartı - Asus Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 829653308 600TL

Depolama=Team TEAM GX1 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 266TL

Kasa=Corsair boş kasa - Kasa ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Donanımları sahibinden.com'da - 851909909 250TL

PSU=AeroCool VX-500 GERÇEK 500WATT 6pin VGA PCI-E ATX POWER SUPPLY - Güç Kaynağı ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 873579145 200TL

Monitör=Grundig 1080p 21.5" Monitör - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 869908367 300TL

Bu şekilde toplandığında 2516TL yapıyor. Dediğin gibi hepsi Bursa ilinden toplanma. Sistem bence gayet iyi oldu. Tabi eksik yerler var. Monitör olarak ölü pikseli olan FullHD bir monitör tercih ettim. Ölü pikseller kullanımı etkileyecek kadar kötü değil. Ama dersinki ben ölü piksel istemiyorum o zaman 1366x768 çözünürlüklü monitörlerden alabilirsin. İşlemci ekran kartı uyumuna gelirsek işlemci ara ara darboğaz yapabilir. Ona yapacak bişey yok bütçe ortada. İlerde eline para geçirse 7. nesil İ5 veyahut İ7 takabilirsin. Yine aynı şekilde RAM leri yükseltebilirsin. Depolama olarak 240GB SSD kullandım. Bu bana yetmez SSD hızını da umursamıyorum dersen 1TB lık sabit disklerden alabilirsin. Şimdiden hayırlı olsun.🙂

Öncelikle selamünaleyküm. 2. el bir bilgisayar toplamak istiyorum parçalar 2. el olabilir maksimum 3000 TL. Oyun + günlük kullanım için.
Oynayacağım oyunlar:
League of Legends.
Valorant.
Paladins.
PUBG Steam versiyonu.

Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Sahibinden'den parça olur (bursa ilinde olursa sevinirim ) monitör de dahil bir sistem atarsanız sevinirim :)

Öncelikle selamünaleyküm. 2. el bir bilgisayar toplamak istiyorum parçalar 2. el olabilir maksimum 3000 TL. Oyun + günlük kullanım için.
Oynayacağım oyunlar:
League of Legends.
Valorant.
Paladins.
PUBG Steam versiyonu.

Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Sahibinden'den parça olur (bursa ilinde olursa sevinirim ) monitör de dahil bir sistem atarsanız sevinirim :)
2. eli bilmiyorum da sıfır olarak apu sistem düşünebilirsiniz, ancak ekran kartı stoklarını bekleyerek ve o sırada yapbilirseniz bütçe arttırarak güzel bir sistem toplayabilirsiniz.

Haziran ayını bekleyin o zamana kadar bütçe de artırabiliyorsanız arttırın. Şu an 3000 ₺ ye PC alırsanız Haziran'da 3000 ₺ ye 5000 ₺ değerinde PC'yi kaçırırsınız.

Bazı ekran kartları stokları neredeyse hiç olduğu için ekran kartları fahiş fiyatlardan satılıyor. Bu durumdan diğer fırsatçılarda yararlandığı için piyasadaki ekran kartı fiyatları aşırı pahalı şu anda. Haziran ayında stoklar tahminimizce düzelecek ondan ekran kartları fiyatları da düşecek yani şu an 3000 ₺'nin 1800-1500 ₺'sini ekran kartına vermek istemezsin umarım.
3000 ₺ ye 5000 dememin sebebi ise şu anda 5000 ₺ ye alacağın PC'yi haziran ayında 3000-3500 ₺ ye alacaksın ondan dedim.

Bazı ekran kartları stokları neredeyse hiç olduğu için ekran kartları fahiş fiyatlardan satılıyor. Bu durumdan diğer fırsatçılarda yararlandığı için piyasadaki ekran kartı fiyatları aşırı pahalı şu anda. Haziran ayında stoklar tahminimizce düzelecek ondan ekran kartları fiyatları da düşecek yani şu an 3000 ₺'nin 1800-1500 ₺'sini ekran kartına vermek istemezsin umarım.
3000 ₺ ye 5000 dememin sebebi ise şu anda 5000 ₺ ye alacağın PC'yi haziran ayında 3000-3500 ₺ ye alacaksın ondan dedim.

Normalde 5000 TL'ye 1650-1660 Super sistem alınabiliyor idi ama şimdi alınmıyor ve haziran ayında 3000 TL'ye alabilirsiniz diyorsunuz çok zor 3000 TL'ye 1660 Super sistem. Haziran ayında stoklar düzelse bile gene 4500-5000 TL'ye alınıcak 1660S sistemler.

Geri
Yukarı