3000G sisteme Linux dağıtımı önerisi

Makaleler
40
Daha fazla  
Bu aralar Elementary OS kullanıyorum. Daha öncesinde Ubuntu, Kali, Linux Mint ve Manjaro kullandım.

Görünüm açısından istediğim özelleştirmeleri yapabileceğim bir dağıtım önermenizi istiyorum. Ayrı olarak uygulama mağazası biraz geniş olsun.

Bu aralar Elementary OS kullanıyorum. Daha öncesinde Ubuntu, Kali, Linux Mint ve Manjaro kullandım.

Görünüm açısından istediğim özelleştirmeleri yapabileceğim bir dağıtım önermenizi istiyorum. Ayrı olarak uygulama mağazası biraz geniş olsun.
Fedora 35 Workstation, tadından yenmez. İlginizi çekerse GNOME ya da Foss'da deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Ayrı olarak uygulama mağazası biraz geniş olsun.

Uygulama mağazası yerine Arch tabanlı bir sistem kurup AUR kullan keyfine bak.

Arcolinux KDE Plasma, Xfce, bspwm kullanabilirsin.

Zorin OS bakabilirsin. (Debian Tabanlı.)

Endeavour OS Xfce ile geliyor ve default hali gayet hoş. YouTube üzerinde Xfce kişiselleştirme rehberleri var bakarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Veya Community edition kısmından var olan seçeneklerden birini seçip ilerleyebilirsiniz.

ArchCraft var. i3 hali gayet güzel görünüyor.

Uygulama mağazası yerine Arch tabanlı bir sistem kurup AUR kullan keyfine bak.

Arcolinux KDE Plasma, Xfce, bspwm kullanabilirsin.

Zorin OS bakabilirsin. (Debian Tabanlı.)

Endeavour OS Xfce ile geliyor ve default hali gayet hoş. YouTube üzerinde Xfce kişiselleştirme rehberleri var bakarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Veya Community Edition kısmından var olan seçeneklerden birini seçip ilerleyebilirsiniz.

ArchCraft var. i3 hali gayet güzel görünüyor.

Hangisi tavsiye edersiniz peki? Arch Linux'a karışık falan denildiğini duydum ama kurasımda yok değil :D

Hangisi tavsiye edersiniz peki? Arch Linux'a karışık falan denildiğini duydum ama kurasımda yok değil :D

Arcolinux kullandım belli bir süre. Kendi Tweak Tool'u var. Developer'ın kişiselleştirdiği masaüstü ortamları veya pencere yöneticilerini indirebiliyorsunuz.

Ama eğer sade bir şey istiyorum diyorsanız endeavour OS derim.

Arcolinux kullandım belli bir süre. Kendi Tweak Tool'u var. Developer'ın kişiselleştirdiği masaüstü ortamları veya pencere yöneticilerini indirebiliyorsunuz.

Ama eğer sade bir şey istiyorum diyorsanız endeavour OS derim.

Peki arcolinux mu Arch Linux mu? İkisinden birini kuracağım tavsiyeniz hangi yönde?

Peki arcolinux mu Arch Linux mu? İkisinden birini kuracağım tavsiyeniz hangi yönde?

Arch Linux komutlar ile kuruyorsunuz. Ve daha sade bir sisteminiz oluyor. Ne varsayılan olarak bir masaüstü ortamı geliyor ne de pencere yöneticisi. Her şeyi baştan kendiniz halletmelisiniz.

Eğer yapabilirim diyorsanız Arch Linux. Ama bazı şeyler hazır gelmediği için örneğin yüklediğiniz bir uygulama bir hata verecek ve o hatayı düzelttikten sonra başka bir hata alacaksınız vs. ama uğraşması gerçekten zevk veriyor.

Arcolinux kursanız da pek sorun olmaz. Gayet güzel bir dağıtım.

Geri
Yukarı