3000TL bandında kasa önerisi

Bütçe
3000

Mr.Spy[TR]

Hectopat
Daha fazla  
3000TL bandında beni üzmeyecek görüntüsü güzel bir kasa arıyorum.
Sonradan sıvı soğutma alacağım. Hava akışının güzel olması önemli.

Şu anki sistemim:
Ekran kartı: MSI Ventus 3X RTX 3070.
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
Power: High Power super gd+ series 750W 80+ Gold.
Kasa: Dark Diamond Pro X3.
Soğutucu: Dark freez X128.

Dark maxima V30 veya ASUS Prime AP201. kasalarını düşündüm.

Son düzenleme:
360mm sıvı soğutma almayı düşünüyorum. Ona göre önerirseniz sevinirim.
Gamepower Warcry kasasını düşünüyorum ama hava akışı kötü olduğu için size de sormak istedim. Bir de sıvı soğutmayı yaz sonuna doğru alacağım ondan şu anlık soğutucumu kullanmaya devam edeceğim.

Not: Sıvı soğutma MSI marka düşündüm 240mm ile arasında 400 500TL gibi bir fark vardı ondan 360mm almayı düşünüyorum. 240mm de alabilirim öneriniz nedir?
Düşündüğüm sıvı soğutma: MSI MAG CoreLiquid 360r V2 (sonradan ayrı konu da açacağım)

Şu anki sistemim:
Power: High Power Super GD+ Series 750W 80+ Gold.
Soğutucu: Dark Freez X128.

Bütçeyi biraz arttırabilirsen çok iyi olur.

Bu kasa modelini kullanıyorum ve çok memnunum.

Aklımda bulunduracağım.

Benim baktığım kasalar sizce nasıl aklıma ASUS yattı gibi.

Aklımda bulunduracağım.

Benim baktığım kasalar sizce nasıl aklıma ASUS yattı gibi.
Hocam " Dark maxima V30 " kaliteli bir kasa olarak gözümde görünmedi. Daha çok F/P kasalarını andırıyor. Bir kasaya çok fazla bütçe ayırıp para vermek evet mantıksız lakin kalitesiz kasaların yapımında kullanılan materyallerde bir o kadar kalitesiz. Asus modeline baktığımda kasa açıkçası görsel olarak merak uyandırmayan bir kasa. İçi çok geniş lakin görmek zor. Asusa benzer olarak dizayn edilen bir kasa örneği ile birlikte çok tercih edilen farklı markanın iki adet modelini paylaşayım:

Eğer NZXT markasını tercih etmeseydim Lion Li markasını tercih edecektim çünkü kablo gizleme ve dizayn olarak güzel modelleri olan bir kasa olmasıyla beraber ürettikleri argb fanlarla uyumlu olmasını tercih ederdim. Sizin bu konulara dikkate alarak bir tercih yapmakla beraber sizin için en önemli konunun ne olduğunu bilerek ona göre farklı marka, model kasa önerisinde bulunabilirim.

Hocam " Dark maxima V30 " kaliteli bir kasa olarak gözümde görünmedi. Daha çok F/P kasalarını andırıyor. Bir kasaya çok fazla bütçe ayırıp para vermek evet mantıksız lakin kalitesiz kasaların yapımında kullanılan materyallerde bir o kadar kalitesiz. ASUS modeline baktığımda kasa açıkçası görsel olarak merak uyandırmayan bir kasa. İçi çok geniş lakin görmek zor. ASUS'a benzer olarak dizayn edilen bir kasa örneği ile birlikte çok tercih edilen farklı markanın iki adet modelini paylaşayım:

Eğer NZXT markasını tercih etmeseydim lionli markasını tercih edecektim çünkü kablo gizleme ve dizayn olarak güzel modelleri olan bir kasa olmasıyla beraber ürettikleri ARGB fanlarla uyumlu olmasını tercih ederdim. Sizin bu konulara dikkate alarak bir tercih yapmakla beraber sizin için en önemli konunun ne olduğunu bilerek ona göre farklı marka, model kasa önerisinde bulunabilirim.

Şu an şunu almayı düşünüyordum: COOLER MASTER MASTERBOX TD500 V2 MESH 4x120mm ARGB LED FANLI MidT SİYAH KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da sizce nasıldır. Kasa konusunda hava akışı ve görünüş dediğim gibi önemli benim için.

Bir de kasanın çok da küçük olmasını istemiyorum sistemimi rahatça sığdırabileceğim bir şey olursa güzel olur.

Bir de ilk attığınız link teki kasayı düşündüm fakat fan almaya ekstra bütçem yok şu anda fansız kullanımda ısınır diye düşünüyorum.

Şu an şunu almayı düşünüyordum: COOLER MASTER MASTERBOX TD500 V2 MESH 4x120mm ARGB LED FANLI MidT SİYAH KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da sizce nasıldır. Kasa konusunda hava akışı ve görünüş dediğim gibi önemli benim için.

Bir de kasanın çok da küçük olmasını istemiyorum sistemimi rahatça sığdırabileceğim bir şey olursa güzel olur.

Bir de ilk attığınız link teki kasayı düşündüm fakat fan almaya ekstra bütçem yok şu anda fansız kullanımda ısınır diye düşünüyorum.
Attığınız kasaya baktım ve inceledim. Kötü bir model ve marka değil açıkçası ama bu tarz kasalarda kasadan ziyade markaya para veriyormuş hissiyatı oluşturuyor bende. Onun dışında kasanın ön paneli mesh bir yapıdaymış gibi geliyor.

Evet önerdiğim ilk kasada egzoz fan geçerli değil, nzxt'nin kendi argb fanını almaya kalkışsanız neredeyse 700-900TL bandında ek bir fiyat ortaya çıkartıyor.

3000TL bandında beni üzmeyecek görüntüsü güzel bir kasa arıyorum.
Sonradan sıvı soğutma alacağım. Hava akışının güzel olması önemli.

Şu anki sistemim:
Power: High Power super gd+ series 750W 80+ Gold.
Soğutucu: Dark freez X128.

Bugün 22:00 da İncehesap sitesinden oyun gecesi kampanyasına bir göz atın uygun fiyatlı bir kasa denk gelebilir.

Attığınız kasaya baktım ve inceledim. Kötü bir model ve marka değil açıkçası ama bu tarz kasalarda kasadan ziyade markaya para veriyormuş hissiyatı oluşturuyor bende. Onun dışında kasanın ön paneli mesh bir yapıdaymış gibi geliyor.

Evet önerdiğim ilk kasada egzoz fan geçerli değil, nzxt'nin kendi argb fanını almaya kalkışsanız neredeyse 700-900TL bandında ek bir fiyat ortaya çıkartıyor.
Kasaya bakacağım detaylı.

Evet önerdiğim ilk kasada egzoz fan geçerli değil, NZXT'nin kendi ARGB fanını almaya kalkışsanız neredeyse 700-900TL bandında ek bir fiyat ortaya çıkartıyor.

Hocam NZXT mi Lian Li mi önerirsiniz bir de önerebileceğiniz farklı model var mı?

Son düzenleme:
Kasaya bakacağım detaylı.

Hocam NZXT mi Lian Li mi önerirsiniz bir de önerebileceğiniz farklı model var mı?
NZXT ek bileşenleri pahalı bir marka ve çok çeşidi olan bir marka değil. Lakin ona rağmen şık tasarımlarıyla ön planda benim için. Lian Li sektörde çok bilinen bir marka değil, daha doğrusu Türkiye'de. Bunların dışında popüler olmasıyla birlikte biraz agresif yapıya sahip sevdiğim bir diğer kasa da bu:

Yeni konular

Geri
Yukarı