3000TL ile bilgisayar toplama

1650 Super sistem 3300 TL.
RX580 PC 3400 TL.
Hem bu kartlar sizin seçtiğiniz o sistemden ne kadar güçlü :D UserBenchmark: AMD RX 560 vs 580
Hala 16 GB RAM yapıp overclocklamak peşindesiniz elinizdeki kart çöp olduktan sonra istersen RAM 64 GB 4000MHz olsun ne olacak Ryzen 3 takmışsınız bir de besler diyosunuz ulan tabii ki besliycek RX560 ne ki 2017- 2020 arası güzel grafikli oyunlarda deneyin 40 FPS'i geçebilecek mi acaba?

Hatta pardon 2 GB modeliymiş 20 FPS geçebilecek mi?

Bu dönemde bu bütçeler ile sistem toplamak çok mantıksız. Ben sizin yerinizde olsam bu bütçe için birkaç parça da ikinci el kısmına yönelirim. Örneğin;
RAM: Apacher panther 2x8 GB--582 TL (RAM artık bu saatten sonra 8 GB alınmamalı)
Anakart: MSI B450M--550 TL.
İşlemci: Ryzen 5 1600--680 TL.
HDD: Toshiba P300--320 TL.
GPU: 2. el RX 570-- 600-800 TL.

Benmi anlatamıyorum bendemi yanlışlık var 1650 Super veya RX580 alınabiliyorken neden RX570 arkadaş biri RX560 takar :D biri RX570 neden neden neden bir de 2.el verecekler minning yapılmış kart o zaman 2 ay sonra elinde kalacak.

Benmi anlatamıyorum bendemi yanlışlık var 1650 Super veya RX580 alınabiliyorken neden RX570 arkadaş biri RX560 takar :D biri RX570 neden neden neden bir de 2.el verecekler minning yapılmış kart o zaman 2 ay sonra elinde kalacak.
Kardeşim sen tam 3000 TL bütçeye RX 580 tak, o sistemi de doğru düzgün topla, ben sana o sistemi satın alıp hediye edeceğim...

Recep Baltaş'ın mesajını okumadınız sanırım. Bakın anlamıyorsunuz: Ryzen 5 ile A320 kullanılmaz. Onu geçtim 240GB SSD yetmez. Hadi onu da geçtim sene 2020 siz halen 8GB RAM öneriyorsunuz.

Edit: Sistem toplama konusunda bilgisi olanlar böyle konulara gelsin lütfen.

Kasa berbat, anakart kötü, depolama da aynı şekilde neredeyse yok ve RAM şu an için yetersiz.

Özelleştir kısmından anakart ve kasa değiştirilebiliyor anakart berbat değil depolama ve RAM sonradan para biriktirilerek entegre edilebilir parçalar bizim amacımız FPS olduğundan olaya ekran kartı devreye giriyor.
Recep Baltaş'ın mesajını okumadınız sanırım. Bakın anlamıyorsunuz: Ryzen 5 ile A320 kullanılmaz. Onu geçtim 240GB SSD yetmez. Hadi onu da geçtim sene 2020 siz halen 8 GB RAM öneriyorsunuz.

Edit: Sistem toplama konusunda bilgisi olanlar böyle konulara gelsin lütfen.

Özelleştir kısmından değiştirilebilir bütün parçalar sıkıntı değil. En azından RX560 takmıyoruz.

Özelleştir kısmından anakart ve kasa değiştirilebiliyor anakart berbat değil depolama ve RAM sonradan para biriktirilerek entegre edilebilir parçalar bizim amacımız FPS olduğundan olaya ekran kartı devreye giriyor.
Attığınız sistemi alınır hale getirmek için özelleştirdim ve fiyat 4.100 TL.

Özelleştir kısmından değiştirilebilir bütün parçalar sıkıntı değil. En azından RX560 takmıyoruz.
Bak senin dediğin gibi olursa o sisteme minimum 300-400 TL daha vermesi gerekir fakat arkadaş 3000 TL bütçem var demiş. Her şey FPS değil, zamanında GTX 950 ve çift kanal 16 GB RAM alma imkanım varken 8 GB RAM, GTX 960 aldım. Zamanında daha iyiydi fakat şuan güncel oyunları RAM miktarı yüzünden oynayamıyorum kaldı ki RX 570 ve RX 580 arasında aman aman bir fark yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı