3000TL ile bilgisayar toplama

Benim önerdiğim sistem anakart ve kasa tarafından düzeltilebilir tek sıkıntısı depolama ve RAM bende eğer geliri varsa onları birkaç aylığına idare edip sonradan taktırabilir anlamında o sistemi atmıştım ve o sistemdeki ekran kartı diğerlerine göre mükemmel bir ekran kartı ben olsaydım o şekilde tercih ederdim amma lakin herkesin fikrine saygı duyuyorum evet daha az performansla FPS'le güzel kapatiseli 16 GB RAM bilgisayar toplanabilir bu kişiye bağlı durum ama ben kesinlikle 1650 Super veya RX580 bir PC toplardım.
A320 kullanmıyor. Ayrıca başlığı okuyun "giriş seviye oyun" ayrıca fiyatları o tarihten bu yana yükseldi aynı sistemi aynı fiyata almak çok zor.

A 320 B450M'le 50 TL farkla özelleştir kısmından değiştirilebiliyor demiştim.

Benim önerdiğim sistem anakart ve kasa tarafından düzeltilebilir tek sıkıntısı depolama ve RAM bende eğer geliri varsa onları birkaç aylığına idare edip sonradan taktırabilir anlamında o sistemi atmıştım ve o sistemdeki ekran kartı diğerlerine göre mükemmel bir ekran kartı ben olsaydım o şekilde tercih ederdim amma lakin herkesin fikrine saygı duyuyorum evet daha az performansla FPS'le güzel kapatiseli 16 GB RAM bilgisayar toplanabilir bu kişiye bağlı durum ama ben kesinlikle 1650 Super veya RX580 bir PC toplardım.

A 320 B450M'le 50 TL farkla özelleştir kısmından değiştirilebiliyor demiştim.
Biz de 3.kez diyoruz ki mesele bir tek anakart değil. RAM artacak, kasa ve PSU değişecek. SSD 480GB yapılacak.

İlk arkadaşın attığı 3 sistem de alınmaz. SU630 ve SU650 ikisi de sorunlu. Ryzen 5 1600 ile A320 anakart zaten baştan hata.

Ekran kartında 2.el öneririm ama eğer sıfır ekran kartı istiyorum derseniz aşağıdaki sistem size uygundur. Ayrıca B450 anakart sayesinde Ryzen 3 1200'e overclock yapabilecek, ileride Ryzen 5 serisine geçmek isterseniz sizi üzmeyecektir.

Edit: Daha yeni konu açıldı "SU630 rezilliği" diye. Almayın. RX 560 2 GB alabilirsiniz. Yoksa aşağıdaki de alternatif olabilir.

İkinci el alırım ekran kartını üzerine de işlemciye overlock yaparım diyorsanız:

Overlock yapamam ben diyorsanız:

Ben 1650S'den bahsediyorum sen ise gelmiş GTX 750 Ti diyorsun. Şaka mısın? Bir de ikinci el atıyorsun.

Ryzen 5 + A320 kullanmışsınız. Şu ana kadar olan mesajları okuyun.

Kardeşim burada 4000 TL bütçe kullanmıyoruz. Elimizdeki bütçe ile bu kadar oluyor. Tutturmuşssun yok 16 GB RAM olacak, şart olarak B450 serisi anakart olacak. Elimizdeki bütçe belli kardeşim verseydi 4000 TL bütçe bizdebilirdik 16 GB RAM, B450 anakart takmayı. Gidip giriş seviyesinde bir ekran kartı olan RX 560 alıp B450 anakart takmak yerine A320M kullanıp 1650S tercih ederim.

Bütçeyi hiç aşamam diyorsan Sinerji Value A32-570 Ryzen 5 1600 8GB 480GB SSD RX570 bunu 40 TL fark ile Kingston SSD yap.
Sinerji Value A32-1650 Ryzen 5 1600 8GB 240GB SSD GTX1650 Super 3341 TL ediyor bu bunu alırsan cidden aşırı bir fark yaratır.

Edit: PSU'ları GamePower ile değiştir gözümden kaçmış.

2.Edit: Biraz daha araştırdım bunu buldum. Zone 1680 [Oyun Fatih'i] | R5 1600 RX 580 4G 8GB DDR4 240GB SSD Gaming PC - incehesap.com SU 630 SSD ile değiştir. Kronik arızalı olan SSD SU 650 serisi SU 630 sıkıntı çıkarmayacaktır.
Aerocool, Gamepower gibi saçma bir markadan 10 kat daha güvenilir.

Kardeşim burada 4000 TL bütçe kullanmıyoruz. Elimizdeki bütçe ile bu kadar oluyor. Tutturmuşssun yok 16 GB RAM olacak, şart olarak B450 serisi anakart olacak. Elimizdeki bütçe belli kardeşim verseydi 4000 TL bütçe bizdebilirdik 16 GB RAM, B450 anakart takmayı. Gidip giriş seviyesinde bir ekran kartı olan RX 560 alıp B450 anakart takmak yerine A320M kullanıp 1650S tercih ederim.
Recep Baltaş'tan alıntıladığım mesajı da okumamışsın. İlk vahiy: "Oku!"

Recep Baltaş'tan alıntıladığım mesajı da okumamışsın. İlk vahiy: "Oku!"

Sende benim yazdığımı okumamışssın galiba. Giriş seviyesi bir ekran kartı yerine orta seviye ekran kartı tercih ederim. Herkes OC bilmiyor sonuçta B450 şart değil.

Başlıktan da gördüğünüz üzeri 3000 TL ile nasıl bir sistem toplayabilirim? LOL CS:GO Fortnite benzeri oyunlar oynarken verim almak istiyorum. Sistem onerileriniz var mi? Bütce 3000 TL'yi biraz aşabilir onda sorun olmaz.
Bütçen yeterse anakartı B450 S2H yaparak bunu al. Gayet iyi bir sistem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı