300TL 12cm kasa fanı önerisi

Bütçe
300
Sadece 1 adet 4 pinli bir fan bağlantısı gördüm ama sorun değil. Çoklayıcı ile halledebilirsin.

Bu mesaj.
Sorun olmaması gerek, olmadı iade alır başka ürün de bakarız. Pek sanmıyorum böyle bir durumla karşı karşıya kalacağımızı.
Teşekkürler.

Yarın kurulumla uğraşacağım.
@Sir Benjamin

Hocam montajı yaptık ama bu fanların hızını nasıl düşüreceğim. "Smart Fan Mode"yi açınca sessiz oldu ve üflemeside güzel. AIDA64 ile yük altına sokacakken fan hızları tekrar yükseldi. Hızları nasıl sabitleyeceğim?

IMG_20220224_181836.jpg

Son düzenleme:
@390845

Bu mesaj gelmeden önce kendi kasamda DC ve PWM modlarını denedim, DC modda kalması daha iyi. PWM modda yapabileceğim en sessiz ayarı yapmama rağmen sesli çalıştı fanlar (kasa fanlarından bahsediyorum, radyatör fanlarına ayar çekebildim).

Kasa fanlarını ellememekte fayda var bence yani, sesli çalışıyorlar manuel ayarlama yapınca sessiz şekilde ayarlasan bile.

İlla ayarlamak istiyorsan sol taraftan PWM moduna alıp çizelge ile oynamalısın, ama kendi tecrübelerimden sonra önerim değil kasa fanları için.

@Sir Benjamin

Hocam az önce bir şeyler yapabildim. Fan hızını atacağım fotoğraftaki şekilde yüzdelik olarak hızını ayarlayabiliyorum. Birazdan yük altında hızlanacaklarmı diye test edeceğim.

Bunu sormamın amacı yük altında uçak kalkıyormuşçasına ses çıkarmaları.

Bunu sormamın amacı yük altında uçak kalkıyormuşçasına ses çıkarmaları.

Bu ID-Cooling'de olur, Noctua gibi sessiz soğutma değil doğrudan performanslı soğutmayı amaç edinen bir firma. Ha düşük RPM değerlerinde sessizler ama yüksek RPM için sessizlik üzerine değil çoğu ürünü. Normal yani ID-Cooling özelinde, ki çoğu soğutucu ve fanda da bu var.

DC modda kalması benim deneyimlerime göre daha sessiz, ama dene bakalım ne çıkıyor. :)

DC modda kalması benim deneyimlerime göre daha sessiz, ama dene bakalım ne çıkıyor. :)
Dediğim gibi testleri yaptım. Uğramışken birazda UV yaptım. Şuan 60 derecedeyim.

Egzoz fanını ters taktığımı düşünürsek güzel değerler olduğunu düşünüyorum.
Elbette düzelteceğim egzoz fanını.

Hangi durumda 60 derece? Stres testinde mi?

Güzel bir sonuç, sistem neydi?

2200G, Gametech Freezer HD2.4.

1.3625v'tan 1.3500'e düşmem sorun yaratır mı?

Stres testinde stabil ve serin ise hayır, 10 dakikalık bir AIDA64'e göre ikisi de sağlanmış gibi duruyor.

Geri
Yukarı