3050 laptopta Marvel's Spider-Man kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11
3050 güçlü bir kart değil, özellikle mobili daha güçsüz, 4 GB VRAM'i olan bir kart, işlemci de keza güçsüz kalıyor biraz, ayrıca 8 GB RAM'e sahipsin günümüz oyunlarında 8 GB diye bir şey kalmadı en yakın zamanda bir 8 daha eklemelisin sebepleri bunlar.

3050 güçlü bir kart değil, özellikle mobili daha güçsüz, 4 GB VRAM'i olan bir kart, işlemci de keza güçsüz kalıyor biraz, ayrıca 8 GB RAM'e sahipsin günümüz oyunlarında 8 GB diye bir şey kalmadı en yakın zamanda bir 8 daha eklemelisin sebepleri bunlar.

Bir tane daha 8 GB RAM taksam FPS'de artış olur mu?

Olur, gözle görülür artış olur.

Tavsiyem cihazı komple güçlendirmen, okuma yazma hızı iyi olan yeni bir M.2 SSD ve 2x16 GB takıp 32'ye yükseltmen çok iyi olacaktır. 16'da yapabilirsin ama 32 cihazına nefes aldırır.

Evet doğru diyorsunuz mobil ekran kartları yani laptoplarda tam performans değil ondan dolayı düşük performansa sahip mobil ekran kartları 3060 ekran kartına sahip mobil cihazlarda mesela Hogwarts kasiyordu 16 GB RAM ile 32 GB RAM ile kasma azaldı olmuyordu bile. ( 3060 performans videosunu izlemiştim 3050'ye örnek olsun diye söyledim)

Geri
Yukarı