3050 Ti 5600h Battlefield 5 düşük FPS

Skylax_1

Centipat
Daha fazla  
1663154069039.png

Hikaye modunda yaklaşık 50 - 70 FPS, Online'de 35-60 FPS alıyorum ayarlar ilk 3'ü mediumda gerisi Low'da en yükseğe almayı da denedim ama bir türlü şu lanet GPU'yu fazla kullanmıyor, %50 kullandıgını bile görmedim. Hep %30 %20 arası kullanıyor.

Eki Görüntüle 1517319

Hikaye modunda yaklaşık 50 - 70 FPS, Online'de 35-60 FPS alıyorum ayarlar ilk 3'ü mediumda gerisi Low'da en yükseğe almayı da denedim ama bir türlü şu lanet GPU'yu fazla kullanmıyor, %50 kullandıgını bile görmedim. Hep %30 %20 arası kullanıyor.
Ramin 8gb ise ramden kaynaklı darboğaz olabilir ve bundan dolayı ekran kartı kullanımın düşüktür.

Arkadaşların dediği gibi sorun tek kanal 8GB ram olabilir. Ayrıca GPU1 Bazı bilgisayarlarda dahili ekran kartını gösterebilir. Msi afterburner'de GPU2'yi izleme ekranına alın belki de ekran kartı kullanımı yüksektir.

ekran kartı yaklaşık %40 %60 civarlarında kullanıyor
Bir darboğaz söz konusu. Ram yükseltme imkanınız yoksa ayarları ve çözünürlüğü yükseklere çekmeyi deneyin. BF5 cpu intensive oyun olduğu için işlemciyi yorar özellikle online'da. Ayarları yükselterek yükü mümkün olduğunca ekran kartına bırakmaya çalışın.

Bir darboğaz söz konusu. Ram yükseltme imkanınız yoksa ayarları ve çözünürlüğü yükseklere çekmeyi deneyin. BF5 cpu intensive oyun olduğu için işlemciyi yorar özellikle online'da. Ayarları yükselterek yükü mümkün olduğunca ekran kartına bırakmaya çalışın.
1663194271963.png

Bugün böyle bir mapte gpu kullanım oranım %70 lere kadar çıktı ve mediumda 60 - 90 highda ise 60-80 fps arası aldım. Bu mapte sadecebu kadar yüksek oldu

Eki Görüntüle 1517941

Bugün böyle bir mapte gpu kullanım oranım %70 lere kadar çıktı ve mediumda 60 - 90 highda ise 60-80 fps arası aldım. Bu mapte sadecebu kadar yüksek oldu
Evet haritadan haritaya değişiklik gösterebilir oranlar. Darboğaz azalmış performansınız ise gayet iyi. Şu anlık anormal bir durum yok gibi gözüküyor. Gpu kullanım oranı her zaman %90 larda olmalı diye bir şey yok oyundan oyuna değişir. Hangi model laptopu kullanıyorsunuz?

Evet haritadan haritaya değişiklik gösterebilir oranlar. Darboğaz azalmış performansınız ise gayet iyi. Şu anlık anormal bir durum yok gibi gözüküyor. GPU kullanım oranı her zaman %90'larda olmalı diye bir şey yok oyundan oyuna değişir. Hangi model laptopu kullanıyorsunuz?

Lenovo Ideapad Gaming 3 3050 Ti versiyonunu kullanıyorum 8 GB RAM ne yazık ki Avrupa'da da 8 GB default hali satılıyor üniversiteye başlayacağım o yüzden fazla oyun oynayamam diye ekleme yapmadım. Bu arada sadece bu haritada bu kadar yüksek değerler gördüm diğer maplerde hala 40 - 60 FPS ama drop yemediğim için fazla sorun olmuyor.

Geri
Yukarı