3060 Aorus Elite Coil whine

Chiwita

Hectopat
Evet arkadaşlar, 1 ay bekleyip yurt dışından gelen 0 geldi. Taktım ve coil whine var. Harika, eski kartım olan RX590'da da coil whine oldu. Aynı sisteme taktım. Coil whine tetikleyen PSU olabilir mi? Dava bile açarım ya abi 3060 almışım 0 coil whine... (ses rahatsız edici değil kulaklık varken ama CS:GO'da yüksek FPS çıktı mı bariz belli ediyor kendini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar, 1 ay bekleyip yurt dışından gelen 0 geldi. Taktım ve coil whine var. Harika, eski kartım olan RX590'da da coil whine oldu. Aynı sisteme taktım. Coil whine tetikleyen PSU olabilir mi? Dava bile açarım ya abi 3060 almışım 0 coil whine... (ses rahatsız edici değil kulaklık varken ama CS:GO'da yüksek FPS çıktı mı bariz belli ediyor kendini.
Benim ekran kartımda ETS 2'de menüdeyken geliyor coil whine sesi.

Yurt dışında bir çok kullanıcı 3000 serisinde coil whine sorunundan şikayetçiydi, demek hala devam ediyor.

3000 serisinde CW olmayan bir kart olduğunu sanmıyorum, onlarcasını topladım. Bence 3000 serisinde üretim kaynaklı bir şey, sorun olarak görülmüyor artık. Bende yok diyen varsa da büyük ihtimalle sese kulak vermiyordur.

Bende 1 ay once aldım ayni karttan bende de çıktı dünya para ver bir de cizlama derdi cek Sinerji'den aldim bugün aricam bakalim genelde FPS yukselince Nirvana yapiyor o yuzden genelde karti yorcak oyunlar açınca ya da 2 k da tislamaya basliyor bir de saglam ve dayanikli parçalardan yapılmış koya.

Geri
Yukarı