3060 Gaming X Trio arızalı mı?

Lukatu

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.
PC özelliklerim Ryzen 5 3600.
MSI B450 gamin Pro Carbon Max Wi-Fi
Be quite 700W Power.
GeIL 2x8 RAM.
MSI 3060 Ti Gaming X Trio.

Sorunuma gelince yaklaşık bütün her yolu denedim tek aklıma takılan şu kaldi. Anakartımın üzerinde 8+4 pin CPU girişi var fakat Power Supply üzerinden gelen CPU 4+4 sadece. Bu benim ekran kartımın çalışmasına engelmedir ya da güç gelmediği için çalışmıyor olabilir mi gidermek için ne yapmalıyım?

Öncelikle merhabalar.
PC özelliklerim Ryzen 5 3600.
MSI B450 gamin Pro Carbon Max Wi-Fi
Be quite 700W Power.
GeIL 2x8 RAM.
MSI 3060 Ti Gaming X Trio.

Sorunuma gelince yaklaşık bütün her yolu denedim tek aklıma takılan şu kaldi. Anakartımın üzerinde 8+4 pin CPU girişi var fakat Power Supply üzerinden gelen CPU 4+4 sadece. Bu benim ekran kartımın çalışmasına engelmedir ya da güç gelmediği için çalışmıyor olabilir mi gidermek için ne yapmalıyım?
Evet engel olabilir. Bütün güç bağlantılarını doldurmanız gerekiyor diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

Anakartımın üzerinde 8+4 pin CPU girişi var fakat Power Supply üzerinden gelen CPU 4+4 sadece. Bu benim ekran kartımın çalışmasına engelmedir ya da güç gelmediği için çalışmıyor olabilir mi gidermek için ne yapmalıyım?
CPU pinlerininden 8 pini doğru şekilde taktıysanız sistemin çalışmasına hiçbir engeli olmayacaktır.

Ekran kartının pinlerini doğru taktığınızdan emin olun.

Şimdi bu arkadaş yeni başlık oluşturdu, sorulacak ve cevaplaması gereken bir sürü soru olacak ki sorununa çözüm bulsun. Tabi ki bunun bir önemi yok, forumun ve konunun en önemli noktası Türkçe kurallarına uymak. Cezayı veren arkadaş böylesi bir durumda uyarıyla yetinmeli yada yazma cezası verip mağdur edecekse de mümkünse arkadaşın sorununa çözümü de beraberinde yazmalıydı.
Her zaman söyleyeceğim, banlanmak foruma bir daha girmemek yada yazma cezası almak umurumda değil, iyi güzel kurallar var da kardeşim, eli vicdana koyacaksınız ya.
Amacına hizmet etmeyecekse forum, neyleyim Türkçe kuralını.

Son düzenleme:
Şimdi bu arkadaş yeni başlık oluşturdu, sorulacak ve cevaplaması gereken bir sürü soru olacak ki sorununa çözüm bulsun. Tabi ki bunun bir önemi yok, forumun ve konunun en önemli noktası Türkçe kurallarına uymak. Cezayı veren arkadaş böylesi bir durumda uyarıyla yetinmeli ya da yazma cezası verip mağdur edecekse de mümkünse arkadaşın sorununa çözümü de beraberinde yazmalıydı.
Her zaman söyleyeceğim, banlanmak foruma bir daha girmemek ya da yazma cezası almak umurumda değil, iyi güzel kurallar var da kardeşim, eli vicdana koyacaksınız ya.
Amacına hizmet etmeyecekse forum, neyleyim Türkçe kuralını.

Kurallara uymamayı vicdan ile meşrulaştırmamalıyız. Forumun kuralları var, uymayana yaptırım uygulayabilir. Forumun herkese, her koşulda tüm imkanlarını sunma sorumluluğu yok.

Bunu sorununa çözüm arayan ve muhtemelen parasının karşılığını alıp almadığını merak eden, iki ayağı bir pabuçta, yana yakıla yardım arayan ama yazma cezası olduğu için gecenin kör yarısı ne yapacağını bilmeden kasasına bakan insanlara anlatmak gerek. Kuralsa kural, anayasa değil ya bu. Öyle olmadık yerlerde öyle olmadık zamanlarda gelebiliyor ki bu cezalar insanı çileden çıkarabiliyor.
Gidelim o zaman, Türkçe kurallarına uyacak özeni gösterebilecek zamanı olmayan herkes gitsin forumdan. Çok defa söyledim hiçbirimizin babasının forumu değil burası, hiçbirimiz buradan her hangi bir kazanç elde etmiyoruz. Hayatlarımızdan feda edip buradayız. İş yerinde kaçak göçek, belki birine bir faydam olur diye yazmaya çalışırken bir bakıyorsunuz ki yazma cezası, sorununa çözüm arayan mağdur çözüm olacak mağdur.
Ben eskisi kadar girmiyorum, hatta neredeyse hiç girmiyorum sırf bu yüzden. Hayatımdan zaman yaratmak için çırpınacağım ama birine yardım edip ememeyeceğime muhtemelen aceleden kaynaklı özen gösteremediğim bir hata belirleyecek, yok öyle dünya.
Buyursun moderatörler ceza keseceklerine sorunlara çözüm yazsınlar o zaman. Türkçe öğretmenim misiniz yahu. Özen gösterebilirsek gösteriyoruz zaten her iki tarafı da mağdur etmenin anlamı nedir.
Bu forum olmasa başka foruma, kime neyin yaptırımı bu. İnsanlar özgür iradesiyle burada, yaptırımı kime neye uyguluyorlar.
Hep söylüyorum kuraldır tamam anlıyoruz seviyoruz da, tadını kaçırmanın da alemi yok.
Bir başlık açıyorsun, başlığı senin derdini anlatmayan hatta hiç alakası olmayan bir şeyle değiştiriyorlar. Yahu müsade et ben anlatayım derdimi, özgür irademle yazdığım şeyi sen nasıl değiştirebilirsin.
Bu konuları çok konuştum her defasında kuraldır, istemeyen gider vs ye bağlandı. Tok satıcılık bir yere kadar, burada ki insanlarla varsan tok satıcı olma hakkın yok. Buradaki insanların bu foruma bir gebeliği yok.
Neyse konuyu kirletmeyelim, zaten arkadaş muhtemelen çözümü başka bir forumda arıyordur, buradaki öncelik bu değil.

Bu konuları çok konuştum her defasında kuraldır, istemeyen gider vs ye bağlandı. Tok satıcılık bir yere kadar, burada ki insanlarla varsan tok satıcı olma hakkın yok. Buradaki insanların bu foruma bir gebeliği yok.

İyi niyetlisin tabii ki ama kaçırdığın bir şey var, burası hayır kurumu değil. İçerik olarak nasıl küfür, nefret söylemleri yasak ise yazımda da buna bir sınır getirilmiş. Buna saygı göstermeyenlere site içi yaptırım uygulanması yönetime kalmış.

Bu yaptırımları da insanları ötekileştirerek değil, daha önceden belirttikleri kurallara dayanarak uyguluyorlar. Yaptırımların adaletli yapıldığını söylemiyorum herhangi bir bilgim yok. Ancak bunun kötüye kullanıldığını, rastgele veya orantısız ceza verildiğini düşünüyorsan kuralların varlığına değil de içeriğine veya işleyişine karşı çıkmanın daha iyi olacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı