3060 için Mining anakart önerisi

Biosu guncelleyip baska hicbir sey degistirmedim ben ayarlardan. Ikisinin de 25te calismasi cok ilginc. 470.05 i kurdugunuza eminsiniz dimi? Ayrica DDU ile eski surucuyu silip ondan sonra 470.05 i yuklediginize.
Biosu son sürüme guncelledim format atıp tekrar deniyorum gene ikisi 25 veriyor anlamadım gitti
Hocam iki ekran kartını da taktım ikisinden de 50 mh alıyorum fakat bir sorun var. Ekran kartlarını tek tek taktığımda sıcaklık değerleri 56-57 derece arası değişmekte. İkisini birden taktığımda birisi 67-69 diğeri 56-57 sebebini biliyorsunuzdur umarım.

Bu arada HDMI dummy alıp iki ekran kartıma birden taksam görüntüyü nasıl alabilirim? Bu şekilde kartlar daha iyi performans veriyormuş. Ama nasıl yapıldığını bilmiyorum.
Yardım eder misin ben yapamadım 25 mhs veriyor ikiside

Son düzenleme:
Biosu son sürüme guncelledim format atıp tekrar deniyorum gene ikisi 25 veriyor anlamadım gitti

Yardım eder misin ben yapamadım 25 mhs veriyor ikiside
Hani birisi 25 verse anlicam da, ikisinin olmamasi ilginc.
Dummyleri taktiginizdan emin olun. GPUZ ile hangi slotun hangi degerde calistigina bakin (x8 x16 vs) ayrica gen kacta calistigina.

Hani birisi 25 verse anlicam da, ikisinin olmamasi ilginc.
Dummyleri taktiginizdan emin olun. GPUZ ile hangi slotun hangi degerde calistigina bakin (x8 x16 vs) ayrica gen kacta calistigina.
Gpuz den baktım ikiside x8 le calisiyor ve 3.0 anlamadım gitti kafayı yicem acaba ethermine ile kazdigim için midir ?
Gpuz den baktım ikiside x8 le calisiyor ve 3.0 anlamadım gitti kafayı yicem acaba ethermine ile kazdigim için midir ?
Halleetim hocam şuan ikisi 100 mhs yakın veriyor ama 3070 leri takamam çünkü yer yok anakartta kapattılar girişleri

Son düzenleme:
herkese kolay gelsin konuyu baştan aşağıya okudum ve kafamdaki çoğu soruya cevap buldum açıklama yapan herkese teşekkürler..

2 adet rtx 3060 kart ile kazıma başlamayı daha sonra ise farklı model kart eklemeyi düşünüyorum. Özellikle rx 6700xt var kafamda.

Anakart olarak MSİ x470 gaming plus max düşünüyorum. Fakat attığınız linkte anakart 2 adet desteklemesine rağmen kenarıda "Ryzen CPU without integrated graphics" ibaresi yer alıyor. Bu durumda işlemciyi nasıl seçmem gerekir ne önerirsiniz?

herkese kolay gelsin konuyu baştan aşağıya okudum ve kafamdaki çoğu soruya cevap buldum açıklama yapan herkese teşekkürler..

2 adet rtx 3060 kart ile kazıma başlamayı daha sonra ise farklı model kart eklemeyi düşünüyorum. Özellikle rx 6700xt var kafamda.

Anakart olarak MSİ x470 gaming plus max düşünüyorum. Fakat attığınız linkte anakart 2 adet desteklemesine rağmen kenarıda "Ryzen CPU without integrated graphics" ibaresi yer alıyor. Bu durumda işlemciyi nasıl seçmem gerekir ne önerirsiniz?

3200G serisi işlemci mesela APU sistemlerde kullanılıyor ya, o işlemci serisi olmayacak. Kısacası G ibaresi bulunmaması gerekiyor alacağınız işlemci serisinde.

Gpuzden baktım ikisi de X8 le calisiyor ve 3.0 anlamadım gitti kafayı yiyeceğim acaba Ethermine ile kazdigim için midir?

Halleetim hocam şu an ikisi 100 mhs yakın veriyor ama 3070leri takamam çünkü yer yok anakartta kapattılar girişleri.

Sorun neymiş açıklarsan yapamayan arkadaşlara çözüm olur en azından. Bir de sıcaklık değerlerin nedir ekstra bir soğutma kullanıyor musun? Ben 1 adet fan ile sıcaklığı 8 derece düşürebildim önerilere açığım. Sabit 61 derecede çalıştırıyorum iki kartı.

Sorun neymiş açıklarsan yapamayan arkadaşlara çözüm olur en azından. Bir de sıcaklık değerlerin nedir ekstra bir soğutma kullanıyor musun? Ben 1 adet fan ile sıcaklığı 8 derece düşürebildim önerilere açığım. Sabit 61 derecede çalıştırıyorum iki kartı.

61 derece fazla sanki. Kartların modeli ne ve kaç W kaç mh alıyorsun? Fan devrini de paylaşırsan öneride bulunabilirim.
5 tane 3060 ve 4 tane 3080’li rig kurdum arkadaşlar. 3 anakart kullandım. Anakart modeli X470 GAMING Plus Max. 3060 kartlardan en fazla 2 tane takabilirsiniz bu anakarta bilginiz olsun.3. Slot PCI-e 2.0 X4 olduğu için hash sınırlı çalışıyor 3.kart.

Bu arada birisi 3060 takılan sistemde X1 slotlara riser kullanıp ek olarak başka kartlar ekleyince hashrate sınırı oluyor demişti o bilgi tamamen boş ve asılsız çıktı haberiniz olsun.

Dummy kullanmayı ihmal etmeyin bu arada.

Sorun eski lolminer kullanıyordum oymuş yenisini indirdim düzeldi.
Dummy plug kullanıyorum.
Yalnız kartlarin biri 50 biri 70 derecede çalışıyor sebebi nedir ?

Geri
Yukarı