3060 sistem kendini resetliyor

umt81

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Daha öncesinde FPS'yi 60'a sabitleyerek güçlü oyunlarda olan resetleme sorununu çözmüştüm fakat bu 1 hafta içerisinde birkaç kez elektrik kesintisi olduktan sonra bugün TFT oynarken işlemci sıcaklığı 60, GPU sıcaklığı 55 derece gezerken bilgisayarım 2 kere kendini resetledi. Nedenini bilmiyorum bilgisayarı zorlayan hiçbir şey açık değil. Yardımcı olursanız sevinirim.

Resetlemeden kastınız ayarların değişmesi mi? Dosyaların silinmesi mi? yoksa komple format atma gibi mi?

Resetlemeden kastınız ayarların değişmesi mi? Dosyaların silinmesi mi? yoksa komple format atma gibi mi?
hiç bir şey yapmadım durup dururken olmaya başladı.
Sistem kendini yeniden başlatıyor.
Sistem özellikleriniz neler?
AMD Ryzen 5 3600
RTX 3060 Eagle OC 12G
GSKILL RIPJAWS SİYAH 2x8GB RAM
MSI B550M A PRO
FSP Hydro GSM Lite Pro HGS-750M 750W 80+ Gold
Aerocool Cylon 4F
Sanırım oyuna girmediğim sürece kapanmıyor. Anlamadığım bilgisayar ısınmıyor bile ama oyuna girdikten 5 10 dk sonra kendine reset atıyor.

Son düzenleme:
hiç bir şey yapmadım durup dururken olmaya başladı.

Sistem kendini yeniden başlatıyor.

AMD Ryzen 5 3600
RTX 3060 Eagle OC 12G
GSKILL RIPJAWS SİYAH 2x8GB RAM
MSI B550M A PRO
FSP Hydro GSM Lite Pro HGS-750M 750W 80+ Gold
Aerocool Cylon 4F
Sanırım oyuna girmediğim sürece kapanmıyor. Anlamadığım bilgisayar ısınmıyor bile ama oyuna girdikten 5 10 dk sonra kendine reset atıyor.
Çözüm bulabildiniz mi? Aynı sorundan yaşıyorum. Güvenli moddayken sorun olmuyordu, format attım, artık hiç bios ekranını geçemiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı