3060 Ti Dual mini mining yapıldığı nasıl anlaşılır?

quiker1

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, 6000TL'ye 2.el ASUS Dual mini 3060 Ti aldım, 2.2 yıllık garantisi var, sizce fiyat nasıl, bir de hangi testleri yapmalıyım? Ürünü dolap üzerinden aldım.
Aldığım kişi mining yapmadığını söyledi ama emin olmak adına yapabileceğim bir test var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıkları çok çıkmıyorsa oyunlarda bir sıkıntı olmaz. AAA++ oyun indirip oyna sıcaklıklarına bak herhangi bir FPS drobu yiyor mu onlara bak + Fiyat iyi 6 7 bin arası zaten.

Hayırlı olsun hocam. Mining yapılan kartlarda genelde VRAM kullanıldığı için VRAM sıcaklığı yüksek olabilir. Sensör varsa HWINFO gibi programlar gösterir. Yüksek değilse sıkıntı olmaz.

Arkadaşlar merhaba, 6000TL'ye 2.el ASUS Dual mini 3060 Ti aldım, 2.2 yıllık garantisi var, sizce fiyat nasıl, bir de hangi testleri yapmalıyım? Ürünü dolap üzerinden aldım.
Aldığım kişi mining yapmadığını söyledi ama emin olmak adına yapabileceğim bir test var mı?
Fiyatı iyi, GPU-Z ile BIOS kontrolü yapın.
Furmark veya OCCT gibi testleri kullanarak ekran kartının sıcaklıklarını kontrol edin.
Onun dışında yapabileceğiniz bir şey yok. Garantisi devam ediyor demişsiniz, garantiyi de sorgulatın şimdiden sonrasında ihtiyacınız olursa doğrulamış olursunuz.

3060Ti madenciliğini anlamanın bir yolu yok maalesef. BIOS mod 3080Ti için gelmişti yani BIOS da değiştirmemişlerdir. Belki termal pedlerde yağlanma varsa zorlandığını anlayabilirsiniz VRAM'lerin o kadar.

Arkadaşlar kart bu üzerinde made in China yazıyor o konuda bir sorun yok değil mi zaten Çin'de üretiliyor, bir de garanti etiketine bakar mısınz duruyor mu diye rica etsem.

Dosya Ekleri

• asus dual mini 1.jpg
    asus dual mini 1.jpg
    58,7 KB · Görüntüleme: 20
Arkadaşlar kart bu üzerinde made in China yazıyor o konuda bir sorun yok değil mi zaten Çin'de üretiliyor, bir de garanti etiketine bakar mısınz duruyor mu diye rica etsem.
Bu kartın garantisi ile ilgilenen firmayla iletişime geçip seri numarası üzerinden sorgulatma yapabilirsiniz.
Kartın vidasının üzerindeki beyaz garanti etiketi açılmamış duruyor.

Sorgulama yaptım çıkıyor garanti, önereceğiniz yapabileceğim başka bir şey var mı?
Kartın arkasına ve soğutma bloğunun arasına bakıp renk değişimi, sıvı teması, ped kuruması vb. şeyler var mı onları da kontrol edebilirsiniz. Garantisi devam ediyorsa en kötü temizlik-bakıma gönderirsiniz.

Geri
Yukarı