3060 Ti düşük GPU kullanımı

AAA oyunlarda 100 kullanıp daha ortalama oyunlarda tam kullanmayıp tam performans sunmamak saçma değil mi ya.
Saçma değil mi derken hocam?
Ekran kartı düşük kalitede ki görüntüyü renderlarken gücünün tamamına ihtiyaç duymaz.Ondan dolayı kart tam performans sergilemez.
1 GB VRAM e sahip ekran kartlarının Long Dark ı 1080P de 60+ oynattığı düşünülürse dediğiniz mantıksız.

AAA oyunlarda 100 kullanıp
Kendin söylüyorsun cevabını, söylediğin oyunları 2012 laptop ile oynuyordum. Şimdiki güçlü grafik kartıyla gereksiz güç niye harcasın yormayan grafik istemeyen oyunlar?

Ekran kartın 1080p için değil 2k ekran için uygun. GPU kullanımı artmasını istiyorsan çözünürlüğü de arttıracaksın artık hafif kalıyor bu çözünürlük senin ekran kartı için.

Her şeyi yazdım sana artık bütün yazılarımı toplayıp anlaman lazım. Yapılacak şeyleride söyledim bence konu çözüme kavuşmuştur.

Son düzenleme:
Sorun sanırım oyundan kaynaklı zaten. Aynı haritayı hayatta kalma moduyla açtm kullanım 50 lerde ama 165 fps. Hikaye modunun başka bölümünü açtım harita da farklı diye orada da 165 sabit. Sadece hikaye modunun 3.bölümünde bi optimizasyon sorunu falan galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı