3060 Ti düşük GPU kullanımı

RAM frekansları genel olarak oyunları etkiler. Hatta şöyle anlatayım 3200 MHz'ye sahip bir RAM'i 2666 çalıştırırsanız tabii ki performans alamazsınız. Bu yüzden XMP'yi açmak önemli. Hatta benim fikrimce de DLSS bir ekran kartının minimum 3000 MHz RAM ile destekli çalışması lazım. CL değeride önemli. RAM'ler genel olarak aslında çok dikkat edilmese de bayağı rol oynuyor. Dönemimizde minimum 16 GB RAM de farz oldu. Ancak RAM'ler herhangi bir donanım kullanımını etkilemez. Oyunların kendisi etki ediyor. Bazı oyun az kullanır bazı oyun çok.
Hocam, az önce 3600 Mhz Kingston CL17 RAM'lerle denedim ve gerçekten olması gereken FPS'leri alıyorum hemen hemen. Eski RAM'lerimde sorun varmış sanırım.

Sorununuzun çözülmesine sevindim. Yer yer deneyebilirsiniz. Bilgisayarlar düşününce çok basit mühendislikler. Deneme yanılma hepimizin yolu. :D

Hocam benim anakartım 3200MHz destekliyor. Fakat RAM'lerim 3600MHz, şu an XMP kapalı RAM'ler 2666MHz çalışıyor. XMP profile 1 3600MHz yazıyor.
Şimdi ben XMP'yi açarsam mavi ekran vb. sorunlarla karşılaşır mıyım yoksa RAM'ler otomatik 3200MHz mi çalışır? Yardımcı olursanız sevinirim.🙂

Hocam benim anakartım 3200MHz destekliyor. Fakat RAM'lerim 3600MHz, şu an XMP kapalı RAM'ler 2666MHz çalışıyor. XMP profile 1 3600MHz yazıyor.
Şimdi ben XMP'yi açarsam mavi ekran vb. sorunlarla karşılaşır mıyım yoksa RAM'ler otomatik 3200MHz mi çalışır? Yardımcı olursanız sevinirim.🙂

Otomatik çalışır 3200 de. XMP açmanız gerekiyor. Performanslı kullanmak istiyorsanız eğer.

Geri
Yukarı