3060 Ti ekran kartı için sistem tavsiyesi

Belirtmeyi unutmuşum, evet dahil.

Anakart için burada ki daha iyi midir? PSU ve ekran kartı markaları konusunda aydınlatırsanız sevinirim. GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti alınabilir mi sizce?

Kaliteli B550 anakartlar varken o X570 anakartı önermem, Gigabyte olan kart güzel ama 700TL daha pahalı, ve o fiyat farkını haketmiyor, Galax ise iyi bir markadır, merak etmeyin :D.

Beğenmedim bu sistemi.

PSU pek iyi değil, 10400F var, RTX 2070'e bile yer yer darboğaz yapıyor o işlemci.

Bunu tercih ederdim.

1-Senin beğenip beğenmemen umrumda değil alıcı sen değilsin.
2-10400F alınca parası 1500TL artıyor ve 10400F rahatça besler 3060 Ti.(2K'da darboğazsız 1080P'de arada darboğaz olur fark etmez)
3-2070'e nerede darboğaz yapıyor? Bu sistemi alacak kişi zaten 2K monitör alır 2K'da da hiç darboğaz olmaz.
4-2. seçenek olarak 10700F'de koydum ve 10700F koyunca toplam 12bin TL tutuyor.
Ekran kartına 6K dedim 5K değil @RPM 5K olarak kabul etmiş o zaman benim topladığımda.
11K yapıyor.
5-PSU Corsair neresi kötü?
6-SSD 960GB'lık kronik sorunu olmayan bir SSD.
Sen bunların üstüne diğer sistem daha iyi diyorsun biraz kafanı çalıştır ve illa AMD alacaksa @RPM'in dediği sistemi alabilir ama benimkini alırsa
Hem daha çok depolama alanı hem cebinde bin TL kalacak(işlemciyi 10700F kabul edersek)

2-10400F alınca parası 1500TL artıyor ve 10400F rahatça besler 3060 Ti.(2K'da darboğazsız 1080P'de arada darboğaz olur fark etmez)

RTX 2070 konusunda biraz abarttığımı fark ettim, 1080P'de ise RTX 2070S ile darboğaz yapıyor diye biliyordum.(B460 anakart ile) Kaynak belirtirseniz sevinirim.
5-PSU Corsair neresi kötü?

Cidden böyle mi değerlendirme yapıyorsunuz? Topoloji olarak grup düzenlemesi var, Grup Düzenlemeli PSU'lar neden tercih edilmemelidir? OCP ve OPP korumaları işlevini yerine getiremiyor, gelişmiş geçici yanıt testinde 3.3V kanalı başarısız oluyor.

Yurtdışında ise İGPU, APU sistemlere öneriliyor, sen ise RTX 3060 Tİ'lı bir PC'de kullanıyorsun.

Kaynak: Corsair VS Series 650 W Review
6-SSD 960GB'lık kronik sorunu olmayan bir SSD.

SSD'ye bir lafım yok zaten, ama 970 Evo'yu bırak, 860 Evo'ya bile yaklaşamaz.
Sen bunların üstüne diğer sistem daha iyi diyorsun biraz kafanı çalıştır ve illa AMD alacaksa @Yüksek RPM'in dediği sistemi alabilir ama benimkini alırsa
Hem daha çok depolama alanı hem cebinde bin TL kalacak(işlemciyi 10700F kabul edersek)

Depolama avantajını saymıyorum, iki SSD asla denk değil.

Diğer sistemde daha iyi bir anakart var, daha iyi bir PSU var.

Biraz düşünmeden yorum yapmışım, kusura bakmayın. Fakat PSU konusunda size katılmıyorum.

@Tek7HackDedi 10700F ucuz, fakat anladığım kadarıyla daha avantajsız duruma düşürüyor.
@kandes2 Teşekkür ederim, grup düzenlemesi olayını bilmiyorum High Power mi tercih edeyim?

Elimde Cooler Master Silent Pro 1000w PSU var zamanında i7 2600K ve GTX 480 ile kullanılmış. Sanırım teknoloji olarak ona bakmamalıyım, 2012'den beri iki anakart bozuldu PSU'dan kaynaklı mı bilmiyorum.

Düzenleme: Sistem 2K için.

@Usman Aganın Bıyığı Teşekkür ederim, grup düzenlemesi olayını bilmiyorum High Power mi tercih edeyim?

High Power Performance GD çok daha iyi olur. Sadece topoloji olarak değil, çoğu şeyde daha iyi.
Elimde Cooler Master Silent Pro 1000w PSU var zamanında i7 2600K ve GTX 480 ile kullanılmış. Sanırım teknoloji olarak ona bakmamalıyım, 2012'den beri iki anakart bozuldu PSU'dan kaynaklı mı bilmiyorum.

PSU kötü gözükmüyor, kullanılabilir.

Kaynak belirtirseniz sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ya da 2080 ile testi var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

10700F ucuz, fakat anladığım kadarıyla daha avantajsız duruma düşürüyor.

Dezavantajı OC yapılmaması.

SSD'ye bir lafım yok zaten, ama 970 Evo'yu bırak, 860 Evo'ya bile yaklaşamaz.

Bence kaliteli 500GB'lık bir SSD almaktansa 960GB'lık (gene kalitesiz değil ama diğerine göre kötü)
SSD alırdım son zamanlarda oyunların boyutu büyüdü örneğin:
Warzone: 200GB.
Rainbow Six: 80GB.
CoD moden warfare: 175.
BF5:50GB.
RDR2:110.

Fakat PSU konusunda size katılmıyorum.

Tamam kasa yı:DarkFlash Pollux Mesh Mid Tower Kasa PSU YOK Fiyatları ve Özellikleri
PSU yu:Zalman ZM700-LXII 700 W 12 CM Fanlı Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri
Alsak daha ucuza geliyor mu :) haklısın.

RTX 2070 konusunda biraz abarttığımı fark ettim, 1080P'de ise RTX 2070S ile darboğaz yapıyor diye biliyordum.(B460 anakart ile)

Donanım arşivi AMD sponsoru olduğu için 10400F'i övemezdi o 2070 ile darboğaz oluyor dedi.
Fakat koca YouTube kanallarının Benchmark testlerinde öyle bir darboğaz yok. Attığım videolardan da görürsünüz zaten. Bir de o kart 2K kartı. Alacak arkadaşımızın bütçesi çoktu bu sisteme güzel bir 2K monitör alır zaten ki 2K'da hiç darboğaz yapmaz.

O PSU'da çok iyi değil be hocam.

Yine İGPU, APU sistemlere öneriyorlar.

High Power 600W 80+ Gold (Performance GD) Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Ben bunu öneririm, 200 TL daha pahalı ama çok daha kaliteli. 600W zaten fazlasıyla yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı