3060 Ti ile kazım yapma

• Konuyu başlatan Ipex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 56
  • Görüntüleme 2B
@samc34 ortalama ama en net bilgileri verdim çünkü ben de bu işe girdim.
Peki siz neye göre hesaplıyorsunuz?
40 ile 60 MH arasındaki farkı bilmiyorsan bu işe nasıl girdin ben hala bu işi yapıyorum, 2017'den beri ara ara madencilik yaptım ben buna dayanarak söylüyorum. Yanlış bilgi verme, ortalama bilgi verme oranların tutmuyor arkadaşım bir oku

@tugoli bak güzel kardeşim, kripto madencilikte net hesap diye bir şey yok, hep ortalama üzerinden hesaplanır zaten. Ama yarın ne olacağı belli olmadığından, aksini an itibariyle ıspatlayabilirsin.

@tugoli bak güzel kardeşim, kripto madencilikte net hesap diye bir şey yok, hep ortalama üzerinden hesaplanır zaten. Ama yarın ne olacağı belli olmadığından, aksini an itibarıyla ıspatlayabilirsin.

Hocam GTX 1650 4 GB hafızası bulunduğunda ETH kazamaz. Ha zombi modunda kazar ama çok bir şey beklenemez.

@samc34 ortalama ama en net bilgileri verdim çünkü ben de bu işe girdim.
Peki siz neye göre hesaplıyorsunuz?
Her bilgi yanlış. Bu işe girmişsin ama 3060Ti Lhr ile 40mh kazıyorsan vah haline. En ölüsü 43.5 - 44 kazıyor zaten. 140w tüketimi var. Elektriği ortalama 2₺den alırsak tüketimi 200₺ civarı oluyor 400 ile uzaktan yakından alakası yok.

Kendim kazım yapıyorum ve bu hesap kitap işini fazlasıyla iyi biliyorum. Şuanlık güncel olarak 3060Ti lhr getirim aylık 925₺ civarında. Elektrik tüketimi 180-200₺

@samc34 diretmene gerek yok kardeşim. Benim değil, senin verdiğin bilgiler yanlış.
RTX 3060 Ti'ler LHR kırılmış ve dibine kadar overcolock yapılmış hali maximum 45-46 MH'se kazıyor ancak belli bır sıcaklıktan sonra stabilitesi bozulup perfomans kaybediyor, bu da otomatik MH/s değerine yansıyor. Hadi ortalama, stabil 44 MH/s kazıdığını ve 140 watt da güç tükettiğini varsayalım. Peki havuzun ortalama kabul etiği MH değeri ve GPU dışında sistemin ihtiyaç duyduğu güce- elektiğe ne olacak?

Senin RTX 3060 Ti'nin net 925 TL veriyorsa, sana bir teklifim var; ben sana daha yeni aldığım 2 adet RTX 3070'lerimi vereyim sen bana o kutsal 3060 Ti'ni ver, lütfen ama😅

@samc34 diretmene gerek yok kardeşim. Benim değil, senin verdiğin bilgiler yanlış.
RTX 3060 Ti'ler LHR kırılmış ve dibine kadar overcolock yapılmış hali maximum 45-46 MH'se kazıyor ancak belli bır sıcaklıktan sonra stabilitesi bozulup perfomans kaybediyor, bu da otomatik MH/s değerine yansıyor. Hadi ortalama, stabil 44 MH/s kazıdığını ve 140 watt da güç tükettiğini varsayalım. Peki havuzun ortalama kabul etiği MH değeri ve GPU dışında sistemin ihtiyaç duyduğu güce- elektiğe ne olacak?

Senin RTX 3060 Ti'nin net 925 TL veriyorsa, sana bir teklifim var; ben sana daha yeni aldığım 2 adet RTX 3070'lerimni vereyim sen bana o kutsal 3060 Ti'ini ver, lütfen ama😅
Sıkıntılısın ve cidden bu işten anladığını düşünmüyorum.

3060Ti ne kadar ısınacak da MH düşecek 3080 mi bu? 20 tane 3060Ti ile madencilik yaptım 1 tane görmedim VRAM thermal throttle olan.

VRAM markasına göre minimum 42-43 kazıyor artık Nbminer ilk LHR sürümünü kullanırsan 40 dersin tabi.

3070-3060Ti madencilik arasında nerdeyse fark yok 0.5-1 MH bile VRAM farkından kaynaklanıyor.

Havuzun kabul ettiği MH diyorsun sen nasıl stabil olmayan bir sisem çalıştırıyorsun da havuzla miner arasında bu kadar fark çıkıyor. %1-2 fark ancak olur. Sen bi git minerını güncelle, adam gibi OC yap öyle gel burada konuş.

@tugoli beni çok hafife aldın, olmuyor, teessüf filan ederim yani 😁 (OC dedin mi...) Ben ki; kafaya takmış, 3D Mark dünya ilk 100 sıralamasında GPU'larımı 14'e sokmuş adamım. (Tabi bu sıralamadan sıvı azot kullanmış katılımcılar da vardı. Eminin o ilk 14 kişi de bu yöntemle birinciliği almışlardı.)

Sen en iyisi 3060 Ti'nla 1 ayda kazandığın net parayı bizimle paylaş, anlaşıp kapatalım konuyu ☺️

Geri
Yukarı