3060 Ti ile kazım yapma

• Konuyu başlatan Ipex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 56
  • Görüntüleme 2B
@tugoli beni çok hafife aldın, olmuyor, teessüf filan ederim yani 😁 (OC dedin mi...) Ben ki; kafaya takmış, 3D Mark dünya ilk 100 sıralamasında GPU'larımı 14'e sokmuş adamım. (Tabi bu sıralamadan sıvı azot kullanmış katılımcılar da vardı. Eminin o ilk 14 kişi de bu yöntemle birinciliği almışlardı.)

Sen en iyisi 3060 Ti'nla 1 ayda kazandığın net parayı bizimle paylaş, anlaşıp kapatalım konuyu ☺️
Şu anda 7/24 çalıştığında 1 3060Ti yaklaşık 65 dolar getiriyor çok düştü.

Herkes boş konuşmuş ama net rakam vereyim güncel kur ile.

Tek sistem çalıştırsan, AMD- az yakan bir işlemci desek prizden 250 watt çeksin. Aylık yaklaşık 400TL elektrik harcar. Sana 500 TL kar bırakır.
Olay net kazanç değil yanlış bilgi vermen. İlk 14'e sokmuş ol şu anda konuşmanla ve yönlendirmenle madencilik konusunda youtube'dan izleyip 2 kart ile madencilik yapıp burada konuşanlardan farkın yok benim için.

@samc34 diretmene gerek yok kardeşim. Benim değil, senin verdiğin bilgiler yanlış.
RTX 3060 Ti'ler LHR kırılmış ve dibine kadar overcolock yapılmış hali maximum 45-46 MH'se kazıyor ancak belli bır sıcaklıktan sonra stabilitesi bozulup perfomans kaybediyor, bu da otomatik MH/s değerine yansıyor. Hadi ortalama, stabil 44 MH/s kazıdığını ve 140 watt da güç tükettiğini varsayalım. Peki havuzun ortalama kabul etiği MH değeri ve GPU dışında sistemin ihtiyaç duyduğu güce- elektiğe ne olacak?

Senin RTX 3060 Ti'nin net 925 TL veriyorsa, sana bir teklifim var; ben sana daha yeni aldığım 2 adet RTX 3070'lerimi vereyim sen bana o kutsal 3060 Ti'ni ver, lütfen ama😅
Hocam sen sıkıntılı mısın? 256 mh/s alıyorum. Bunun karşılığında günlük kazanç 13 dolar.
Rtx 3060Ti 44mh kazıyor. Yani 256mh' ın %17 sini 3060Ti kazıyor. 13 Dolarında %17 sini alırsan 2.22 dolar yapar günlük. 2.22 x 30 gün = 66.5 dolar. 66.5 x 13.5 dolar = 900₺

Yani cahil gördüm ama olanı görüneni bilineni inkar edenini az gördüm.

Minerstat'a göre ise 2.23 dolar veriyor günlük. Yani neredeyse benim hesabımla noktasına kadar doğru. Allah yardımcın olsun.

Olay net kazanç değil yanlış bilgi vermen. İlk 14'e sokmuş ol şu anda konuşmanla ve yönlendirmenle madencilik konusunda youtube'dan izleyip 2 kart ile madencilik yapıp burada konuşanlardan farkın yok benim için.
Hocam 3060Ti ile 40mh aldığını söyleyen ve bu işlerin içinde olduğunu da söyleyen birini neden ciddiye alıyorsunuz? Mininge dün başlayan biri dahi çok rahat 43-44 mh ile başlıyor. Birde stabiliteden falan bahsediyor. Bu arkadaşa 40 tane kanıt sunsan halen kendi bildiği doğru ona göre.

Son düzenleme:
@samc34 her agresif yaklaşımın altında mutlaka çelişki, doğruyu kabullenmeme duygusu vardır. Neyse. Seninle aynı fikirde olan arkadaşa yöneltiğim yanıtı sana da yönelteyim: Bana sisteminde sadece 1 adet RTX 3060 Ti çalıştırıp, ayda net kazandığın parayı paylaşır mısın lütfen?
Neticede buradaki amaç aylık nek getiridir!

@samc34 her agresif yaklaşımın altında mutlaka çelişki, doğruyu kabullenmeme duygusu vardır. Neyse. Seninle aynı fikirde olan arkadaşa yöneltiğim yanıtı sana da yönelteyim: Bana sisteminde sadece 1 adet RTX 3060 Ti çalıştırıp, ayda net kazandığın parayı paylaşır mısın lütfen?
Neticede buradaki amaç aylık nek getiridir!
Kardeşim aylık 1200₺ elektrik faturası geliyor. 300₺ si evin zaten. Mining +900₺ elektrik faturası getiriyor bana. 160₺ yakıyor 3060Ti. 925₺ ortalama kazancı var. 925-160 yaptığında 755₺ sonucunu bulmak zor değil. Bilmemek ayıpta değil. Öğrenmemek ayıp.

Son düzenleme:
@er36po açıkçası hocamı biliyorum 2 tane GTX titan ile bayağı iyi işleri var. Ve OC konusunda üstüne tanımam. Açıkçası ikinizin dedikleri kşsmen doğru kısmen yanlış.

RTX 3060 Ti internet üzerinde RTX 3060 TI LHR Mining Settings - GPU Mining - Mining Chamber sitesinde 42 mh verdiği yazıyor. Hadi o 2021 sonundan sonra LHR bir tık daha kırıldı diyelim 45mh civarı alır. Ama şu an için kârlılık çok düşük gördüğüm kadarıyla. Ve elektrik maaliyeti çok fazla arttı. Ethereum düştü zaten. Ki bence daha fazla düşeceğini düşünüyorum. Mining aynı RX 580 ile çılgınlarca mining yapıldıpı zaman nasıl söndüyse şimdi de aynı şekilde düşüşe geçti. Artık RTX 5060'a mı kısmet olur gelecek miningler orasını bilemem. Ama geleceği karardı. Altcoinler bile olsa onlar bile düşüşe geçecekler. Ytd.

Hissediyorum bunların hepsi olacak ama yine de ytd değil dediklerim. @er36po hocamın hatası şu size laf anlatmaya çalışmak. Bu kadar konuşuyorum başka bir şey söylemiyorum.

@SIRINDOSCARF sadece 1 adet 3060 Ti ile bu işe girmeye çalışan arkadaşa olabilecek en net bilgiyi (ayda eline geçebilecek net karı) vermeye çalıştım. Anca karkadaşlar sadece kartın tükettiği elektrik ve sadece kazımda elde etiği değer üzerinden polemiğe girdiler. Ben de salıverdim kendimi 😁 Ama aslında ilk yaptığım yorumda değerleri de kazancı da biraz düşük vermişim. Bunun sebebi de yolda olmamdı...
Bir kaç gün öncesine kadar ETH sürekli değer kaybediyor ve en sonunda da elektriğe hokkalı bir zam gelmiş ben de yaklaşık tahmin üzerinde yorum yaptım. Bu arkadaşların iddiası üzerine de tekrar kontrol ettim ve aslında bu kartın kazandıracağı miktar ikimizin de ortasındaymış. Yani bu kartın ayda getireceği meblağ ne 300 ne de 755 TL. Net getirisi, yarın değişmezse 550 TL civarında.

@SIRINDOSCARF sadece 1 adet 3060 Ti ile bu işe girmeye çalışan arkadaşa olabilecek en net bilgiyi (ayda eline geçebilecek net karı) vermeye çalıştım. Anca karkadaşlar sadece kartın tükettiği elektrik ve sadece kazımda elde etiği değer üzerinden polemiğe girdiler. Ben de salıverdim kendimi 😁 Ama aslında ilk yaptığım yorumda değerleri de kazancı da biraz düşük vermişim. Bunun sebebi de yolda olmamdı...
Bir kaç gün öncesine kadar ETH sürekli değer kaybediyor ve en sonunda da elektriğe hokkalı bir zam gelmiş ben de yaklaşık tahmin üzerinde yorum yaptım. Bu arkadaşların iddiası üzerine de tekrar kontrol ettim ve aslında bu kartın kazandıracağı miktar ikimizin de ortasındaymış. Yani bu kartın ayda getireceği meblağ ne 300 ne de 755 TL. Net getirisi, yarın değişmezse 550 TL civarında.
:D 140w çeken bir kartın 400₺ elektrik yaktığını iddia ediyorsun ve seni savunan biri çıkabiliyor. Gerçekten akıl mantık erdiremiyorum ben size. Hesap yapmayı bilmeyen insanlar yanlış hesaplar yapıp inadına birde doğru olduğunu iddia ediyor. Gerçekten inanılmaz
@er36po açıkçası hocamı biliyorum 2 tane GTX titan ile bayağı iyi işleri var. Ve OC konusunda üstüne tanımam. Açıkçası ikinizin dedikleri kşsmen doğru kısmen yanlış.

RTX 3060 Ti internet üzerinde RTX 3060 TI LHR Mining Settings - GPU Mining - Mining Chamber sitesinde 42 mh verdiği yazıyor. Hadi o 2021 sonundan sonra LHR bir tık daha kırıldı diyelim 45mh civarı alır. Ama şu an için kârlılık çok düşük gördüğüm kadarıyla. Ve elektrik maaliyeti çok fazla arttı. Ethereum düştü zaten. Ki bence daha fazla düşeceğini düşünüyorum. Mining aynı RX 580 ile çılgınlarca mining yapıldıpı zaman nasıl söndüyse şimdi de aynı şekilde düşüşe geçti. Artık RTX 5060'a mı kısmet olur gelecek miningler orasını bilemem. Ama geleceği karardı. Altcoinler bile olsa onlar bile düşüşe geçecekler. Ytd.

Hissediyorum bunların hepsi olacak ama yine de ytd değil dediklerim. @er36po hocamın hatası şu size laf anlatmaya çalışmak. Bu kadar konuşuyorum başka bir şey söylemiyorum.
Aylık 200₺ dahi elektrik tüketmeyen 140w lık bir kart.
Aylık getirisi yaklaşık 900₺ civarı olan bir kart.
Doğruları söyleyen biz ama yanlışı 2+2=5 i savunan sen. Garip :D

:D 140W çeken bir kartın 400₺ elektrik yaktığını iddia ediyorsun ve seni savunan biri çıkabiliyor. Gerçekten akıl mantık erdiremiyorum ben size. Hesap yapmayı bilmeyen insanlar yanlış hesaplar yapıp inadına bir de doğru olduğunu iddia ediyor. Gerçekten inanılmaz.

Aylık 200₺ dahi elektrik tüketmeyen 140W'lık bir kart.
Aylık getirisi yaklaşık 900₺ civarı olan bir kart.
Doğruları söyleyen biz ama yanlışı 2+2 = 5'i savunan sen. Garip :D

208.66 TL elektrik fiyatı ve gelir 702.51TL civarı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-01-13-23-04-43-841_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
    Screenshot_2022-01-13-23-04-43-841_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
    56,7 KB · Görüntüleme: 28
Yok hocam asla anlamıyorlar inanmıyorlar. Kendisi bir rakam uydurmuş nasıl hesapladığını kendide bilmiyor. Hesaptan kitaptan bir haber 550₺ miş :D

Açıklamasını sonradan yapmış zaten. Tahmini bir değer söylemiş kendisi. Bir zahmet olsun o kadar. Ama kartın kendini amorti etme süresi çok uzun. Aşağı yukarı 3 senede amorti ediyor. O yüzden değmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı