3060 Tİ LHR hashrate düşüşü

Sorunununuz cevabı şu minerler LHR kartlarda kırmaya çalışıyor 74 kırıyor mesela 45mh veriyor sonra üstünü deniyor 74.5 75 kırmaya çalışıyor ve o sırada birkaç saniyelik stok hızda kazıyor 30 la 25 le gibi sonra LHR kırılmış oluyor kaç ile denemiş ise o hıza çıkıp kazmaya devam ediyor bu bir arıza veya sorun değil genel herkeste her miner de olan bir durumdur. Bu arada lhr 3060 V1 haricinde diğer hiç bir lhr kart ek bir aparat veya monitör istemez müdahale edilemez . Yani karta ister monitör takın veya dummy takın hiç bir şey değişmez aksine mh düşer kart bir kısmını monitörde harcayacağı için.
Hocam önce de aynı işlemi yapıyordu minerler ama neden son 2-3 haftadır var da bundan önceki 2-3 aydır yoktu? Bilmiyorum amasöyledğiniz mantıksız değil sadece aklıma yatmıyor. Bir güncelleme beklemek gerek sanırım.

Sorunununuz cevabı şu minerler LHR kartlarda kırmaya çalışıyor 74 kırıyor mesela 45mh veriyor sonra üstünü deniyor 74.5 75 kırmaya çalışıyor ve o sırada birkaç saniyelik stok hızda kazıyor 30 la 25 le gibi sonra LHR kırılmış oluyor kaç ile denemiş ise o hıza çıkıp kazmaya devam ediyor bu bir arıza veya sorun değil genel herkeste her miner de olan bir durumdur. Bu arada lhr 3060 V1 haricinde diğer hiç bir lhr kart ek bir aparat veya monitör istemez müdahale edilemez . Yani karta ister monitör takın veya dummy takın hiç bir şey değişmez aksine mh düşer kart bir kısmını monitörde harcayacağı için.
Öncelikle çok teşekkür ederim herkese. Evet tam da söylediğiniz gibi oluyor galiba. Birkaç saniye sürüyor sonra hemen topluyor ve istatistiklere bakınca power de bir azalma görünmüyor o sırada. Monitör için de bilgilendirdiğiniz için sağolun evet sadece 3060 kartlar içinmiş. @The Theseus'un dediği gibi ilk başlarda böyle olmuyordu ama 3 hafta uzun bir süre değil zaten herkes yaşıyorsa bu sorun değildir demek.

Hocam önce de aynı işlemi yapıyordu minerler ama neden son 2-3 haftadır var da bundan önceki 2-3 aydır yoktu? Bilmiyorum amasöyledğiniz mantıksız değil sadece aklıma yatmıyor. Bir güncelleme beklemek gerek sanırım.

Hocam 1-2 hafta değil aylardır var bu durum siz sanırım mineri geç güncellediniz ondan kaynaklanıyordur.

Yok o düşüşleri çözmek amacım ısı sorununu aştık şimdilik ☺️
Sıcaklıklar absürd derecede gereksiz düşük.
Yaklaşık 3 haftadır tek kart ile madencilik yapıyorum. Bu işte yeni yeni bilgi ediniyorum. Normalde 43 44 arası mh değeri alıyorum. Fakat son zamanlarda 43.5'tan 25'e ya da 35'e inip hemen eski seviyesine geliyor. Bunu ben hiveos ekranına geçtiğim zaman fark ediyorum. Bazen 3 saat bazen de 6 saat arayla yapmaya başladı. Sorunu nasıl çözebilirim ? Aşağıda resim bırakacağım. Hiveos'u güncelledim fakat bir şey değişmedi.
Ayarlarım Fan: %60 Core: 1550 Mem: 1800 PL: 140
Sıcaklıklar ne durumda?

Geri
Yukarı