3060 Ti sistem toplama

3700X yerine 3600X nasıl olur? Kasa 101M yerine 100R? LED ile ARGB farkı nedir?
Hocam bence 3700X yerine 3600X almak saçma olur. Özellikle de bu bütçede. ARGB istediğiniz şekilde, biçimde ve renkte yanar. LED ise düz yanar. 3700X, 5800X ya da 5600X kadar olmasa da oyunda fark gösteriyor diye biliyorum. Üstelik yayın yapmaya falan kalkarsanız yayın için en uygun işlemcilerden biridir. 100R da alınabilir.

Son düzenleme:
Hocam bence 3700X yerine 3600X almak saçma olur. Özellikle de bu bütçede. ARGB istediğiniz şekilde, biçimde ve renkte yanar. LED ise düz yanar. 3700X, 5800X kadar olmasa da oyunda fark gösteriyor diye biliyorum. Üstelik yayın yapmaya falan kalkarsanız yayın için en uygun işlemcilerden biridir. 100R da alınabilir.

Bence 5600X var iken 3. nesil işlemci saçma olur, PSU 600W yapsak attığım sistem sizce nasıl ?

Bence 5600X var iken 3. nesil işlemci saçma olur, PSU 600W yapsak attığım sistem sizce nasıl ?
Hocam kaliteli bir 650W en iyisi. 3060 Ti çok güçlü bir kart çünkü. İşlemci konusunda arada çekirdek farkı var ama jenerasyon farkı gibi. Bu arada, sisteminizde sorun da göremiyorum :).

Son düzenleme:
Yeterli, 600W'da tercih edilse daha iyi olur.

Hocam kaliteli bir 650W en iyisi. 3060 Ti çok güçlü bir kart çünkü. İşlemci konusunda arada çekirdek farkı var ama jenerasyon farkı gibi. Bu arada, sisteminizde sorun da göremiyorum :).

Her ikinizede çok teşekkürler ben biraz değişiklik yaptım isterseniz atayım yorum yaparsınız size uygunsa.
2 Adet:

Son düzenleme:
Her ikinizede çok teşekkürler ben biraz değişiklik yaptım isterseniz atayım yorum yaparsınız size uygunsa.
2 Adet:

SSD kronik sorunlu Samsung alabilirsiniz. Veya Adata Swordfish iyidir. Ayrıca B450 alabilirsiniz ama S2H'ı önermem ileride bellek yükseltmek isterseniz yetersiz kalacaktır, B450M alacaksanız MSI'a Pro Max alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı