3060 Ti sistemde anlık performans düşüşleri

Kepto

Decapat
Daha fazla  
RAM
CRUİCAL 2X8 16GB 3600MHZ RAM
SSD veya HDD modeli
480GB NVME M.2 SSD
Ekran kartı
GİGABYTE RTX 3060Tİ GAMİNG OC
Anakart
B450M S2H
İşlemci
RYZEN 5 5600X
Arkadaşlar herkese merhaba, ve iyi sosyaller diliyorum, bilgisayarımı yaklaşık 2 ay önce aldım ve sistem oldukça yeni, lakin sistemimde bazı oyunlarda FPS droplar yaşamaktayım ve bu droplar yüksek mesela örnek vermem gerekirse 220'den 40 FPS'ye düşüp 2 saniye sonra geri aynı FPS'ye cıkıyor ve bu durum canımı sıkıyor cünkü yüksek bütçeler harcanmış ve donanımsal olarak yüksek teknoloji bir bilgisayara sahip olduğumu düşünüyorum. İlk başka bu sorun HDD kaynaklıdır diye düşündüm lakin SSD'ye kurduğum bazı oyunlarda da bu sorun baş göstermekte örnek: Stray, Battlefield V, surgeon Simulator 2 özellikle BF de oyunun en başında müthiş bir FPS düşmesi oluyor lakin ilerleyen süreçte FPS droplar gidiyor bu sorunun bir çözümü var mıdır? Umarım acıklayabilmişimdir kendimi. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki o an ekran görüntüsü alamadım ama oynadıgım her oyunda değerleri takip ediyorum hemen hemen tek dikkat çeken şey ekran kartı kullanımının drop girdiği an %99'dan %81' oranına düşmesi, tekrarı olduğu an ekran görüntülerini buraya bırakacağım.

1658413508548.png

Bu ve buna benzer şekilde ekran kartı kullanımı oluyor hatta az önce çekemedim ama %0'dı oyuna girdiğimde çok can sıkıcı bir durum maalesef chipset driverlar ve her şey günceldir bilginize.

Masaüstü görüntü ayarlarından Hz seçeneğini monitörüne göre ayarladın mı? Ben bazı oyunlarda sorun yaşıyordum 144 Hz yapınca düzelmişti.

Monitörüm 144Hz ve masaüstü ayarlarında'da 144Hz seçili hatta tüm oyunları Windows çözünürlüğü ile aynı oranda oynuyorum yine de dropları durduramıyorum.

1658414006618.png

1658414052419.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı