Çözüldü 3060 Ti sistemde oyunlar 10 dk sonra donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arcura26

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600X.
Zotac 3060 Ti Twin Edge.
Gigabyte B459M S2H v2.
G.Skill 2x8 3600MHz CL18 RAM.
Gigabyte 240GB SSD.
1TB WD Blue HDD.
Sharkoon 650W 80+ PSU.

Arkadaşlar sistemim bu daha yeni topladım ancak oyunlarda girdikten sonra 10 dk sonra falan donup kalıyor reset atmak zorunda kalıyorum, driverlar güncel hepsini yeni kurdum. Her oyunda aynısı oluyor oyun ile alakalı bir problem değil ancak ne yapacağımı şaşırdım. Bir de ekran kartının normalde yanda RGB ışıkları var bende o ışıklar yanmıyor ve Zotac'ın firestorm uygulamasında spectra bölümü var. RGB ışık ayarları oradan yapılıyor. Bende orası inaktif yani gri şekilde gözükmekte. Lütfen yardım edin.

Windows SSD üzerine kurulu olduğunu varsayıyorum, oyun haricinde normal bir şeyler yaparken aynı sorunu yaşadınız mı yoksa sadece oyunda mı oldu?

Kağıt üzerinde uygun olan şeyler bazen pratikte sorun verebiliyor maalesef. Bunun haricinde standart bir fabrikasyon süreci ile üretilmiş bir PSU yerine tamamen stabil çalışmayan bir PSU satın almış olabilirsiniz. Yani normal şartlarda yetse bile size denk gelen parça arızalı olabilir. Elektronik biraz şans işi. O yüzden kontrol etmekte fayda var.

Kağıt üzerinde uygun olan şeyler bazen pratikte sorun verebiliyor maalesef. Bunun haricinde standart bir fabrikasyon süreci ile üretilmiş bir PSU yerine tamamen stabil çalışmayan bir PSU satın almış olabilirsiniz. Yani normal şartlarda yetse bile size denk gelen parça arızalı olabilir. Elektronik biraz şans işi. O yüzden kontrol etmekte fayda var.
Crashed dedi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    138,6 KB · Görüntüleme: 35

Geri
Yukarı