Çözüldü 3060 Ti sistemde oyunlar 10 dk sonra donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arcura26

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600X.
Zotac 3060 Ti Twin Edge.
Gigabyte B459M S2H v2.
G.Skill 2x8 3600MHz CL18 RAM.
Gigabyte 240GB SSD.
1TB WD Blue HDD.
Sharkoon 650W 80+ PSU.

Arkadaşlar sistemim bu daha yeni topladım ancak oyunlarda girdikten sonra 10 dk sonra falan donup kalıyor reset atmak zorunda kalıyorum, driverlar güncel hepsini yeni kurdum. Her oyunda aynısı oluyor oyun ile alakalı bir problem değil ancak ne yapacağımı şaşırdım. Bir de ekran kartının normalde yanda RGB ışıkları var bende o ışıklar yanmıyor ve Zotac'ın firestorm uygulamasında spectra bölümü var. RGB ışık ayarları oradan yapılıyor. Bende orası inaktif yani gri şekilde gözükmekte. Lütfen yardım edin.

Ryzen 5 3600X.
Zotac 3060 Ti Twin Edge.
Gigabyte B459M S2H v2.
Gigabyte 240GB SSD.
1TB WD Blue HDD.
Sharkoon 650W 80+ PSU.

Arkadaşlar sistemim bu daha yeni topladım ancak oyunlarda girdikten sonra 10 dk sonra falan donup kalıyor reset atmak zorunda kalıyorum, driverlar güncel hepsini yeni kurdum. Her oyunda aynısı oluyor oyun ile alakalı bir problem değil ancak ne yapacağımı şaşırdım. Bir de ekran kartının normalde yanda RGB ışıkları var bende o ışıklar yanmıyor ve Zotac'ın firestorm uygulamasında spectra bölümü var. RGB ışık ayarları oradan yapılıyor. Bende orası inaktif yani gri şekilde gözükmekte. Lütfen yardım edin.
Hocam ekran kartınızda bir sıkıntı olabilir mi? Kartı aldığınız yeri arayıp durumu anlatın bence.

Ryzen 5 3600X.
Zotac 3060 Ti Twin Edge.
Gigabyte B459M S2H v2.
Gigabyte 240GB SSD.
1TB WD Blue HDD.
Sharkoon 650W 80+ PSU.

Benim ekran kartım bir 6 ay önce aynı sebeple donup kalıyordu ben de sürekli rest atmak zorunda kalıyordum. Pek umursamadım 2 hafta sonra kart mevta oldu. İmkanın varsa aldığın yere geri gönder. Tabii önce yazılımla ilgili bir şey mi öğrenmen lazım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bur ayar açıksa, kapatın.
Bu açıktı sanırım arkadaşla beraber yapmıştım ancak kapatınca ram frekans değerlerini nasıl gösterebilirim 3600mhz defaulttayken 2133mhz görüyordu?

Yeni konular

Geri
Yukarı