3060 Ti Valorant'ta 120 FPS

ekinfb44

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 3060 Ti Ryzen 7 3700X 8x2 3000MHz RAM sistemimde son zamanlarda Valorant'ta 120 FPS gibi değerler görüyorum 100e 95'e bile düştüğü oluyor. Dikkat ettiğim kadarıyla maç içinde ekran kartı MHz değeri 1920'den 600e kadar düşüyor, neden olabilir sizce? Çünkü sistemime göre çok düşük bir FPS bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 3060 Ti Ryzen 7 3700X 8x2 3000MHz RAM sistemimde son zamanlarda Valorant'ta 120 FPS gibi değerler görüyorum 100e 95'e bile düştüğü oluyor. Dikkat ettiğim kadarıyla maç içinde ekran kartı MHz değeri 1920'den 600e kadar düşüyor, neden olabilir sizce? Çünkü sistemime göre çok düşük bir FPS bence.
Ekran kartı sıcaklık termal kısıtlamasına uğramış olabilir mi (yani sıcaktan dolayı kendini kısıtlama)? FPS düştüğünde ekran kartının sıcaklığı ne kadardı?

Bir de başka oyunlarda aynı durumla karşılaşıyor musunuz?

Hocam normal değil ben RTX 2060S ile 200 FPS alıyorum ortada.

Oyunda optimizasyon anlamında ciddi sıkıntılar var. Sistem gereksinimlerinin gerçekle örtüşür hiçbir yanı yok.
Ekran kartı kullanımına pek bir yorum yapamayacağım, oyun tam bir işlemci katili. Asıl işlemcinin sıcaklık ve kullanım değerlerine bakmanız lazım.

Dizüstü bilgisayarda bu sorunu yaşasanız MUX Switch yokluğundan olabilir derdim ama masaüstünde yaşamanız garip geldi bana.

Ekran kartı sıcaklık termal kısıtlamasına uğramış olabilir mi (yani sıcaktan dolayı kendini kısıtlama)? FPS düştüğünde ekran kartının sıcaklığı ne kadardı?

Bir de başka oyunlarda aynı durumla karşılaşıyor musunuz?

Yani Forza Horizon 4'te normal mesela ama Fortnite'de yine beklenilen FPS değerlerini görmüyor.

Bayağı düşük ben eski ekran kartı R7 370 4 GB
İşlemci. Ryzen 5 3600 işlemci ile 250 300 FPS alıyorum.

Oyunda optimizasyon anlamında ciddi sıkıntılar var. Sistem gereksinimlerinin gerçekle örtüşür hiçbir yanı yok.
Ekran kartı kullanımı normal bence, oyun tam bir işlemci katili. Asıl işlemcinin sıcaklık ve kullanım değerlerine bakmanız lazım.

Dizüstü bilgisayarda bu sorunu yaşasanız MUX Switch yokluğundan olabilir derdim ama masaüstünde yaşamanız garip geldi bana.

İşlemci 80 derece civarlarında genellikle kullanımı yüzde 40ı geçmiyor.

Geri
Yukarı