3060 Ti ve 5600X için PSU önerisi

Üzgün atmak sizde adet herhalde? @nevtugardic
Attığım 2 PSU da güzel?

Yok hocam attığınız ilk PSU sıkıntılı da ondan. Gereksiz fazla over priced ve sadece 3 koruması var şaka gibi. 2.olan güzel ama.

Kardeşim niye üzgün atıyorsunuz? Adam gibi gelin açıklayın! XPG Pylon fanboyları türemiş yine ya : D

Maalesef bazı arkadaşlar markalara çok takıyor önemli olan bence sertifika ve korumaları. Üründe aşırı gerilim koruması, kısa devre koruması, aşırı güç koruması mevcut fakat markaya olan algı mevcut ülkemizde. Çoğu iyi markada olmayan korumalar mevcut ama Sharkoon diye işte kötü algı yaratıyor. Tabii ki Corsair XPG FSP varken tercih edilmez ama bilmeden kullanmadan direk kötü demeyi de hak etmez hiçbiri. 1 senedir 500W Power Boost hiçbir sertifikası olmayan dandirik 200TL'lik PSU'yu günde en az 10 saat çalıştırıyorum bakalım ne zaman patlayacak. Kime sorsak patlar kullanma değiştir diyor fakat patlamıyor evinizin elektrik alt yapısı yeniyse sigorta kutusu yeniyse her şey kaliteliyse elektrik kesintisi çok çok çok nadir oluyorsa en dandik psuyuda kullansanız (benim gibi) bir sorunla karşılaşmıyorsunuz.

Değerlendireceğim önerileriniz için teşekkür ederim . Bütçe min 800 , zaten güvenilir bir ürün için yeterince bütçe ayırabilirim sadece kafamı rahat ettirsin yeter. Sistemi uzun süre kullanacağım için ekran kartında yükseltme yaparsam diye 750w istiyorum açıkcası.
Maalesef bazı arkadaşlar markalara çok takıyor önemli olan bence sertifika ve korumaları. Üründe aşırı gerilim koruması, kısa devre koruması, aşırı güç koruması mevcut fakat markaya olan algı mevcut ülkemizde. Çoğu iyi markada olmayan korumalar mevcut ama Sharkoon diye işte kötü algı yaratıyor. Tabii ki Corsair XPG FSP varken tercih edilmez ama bilmeden kullanmadan direk kötü demeyi de hak etmez hiçbiri. 1 senedir 500W Power Boost hiçbir sertifikası olmayan dandirik 200TL'lik PSU'yu günde en az 10 saat çalıştırıyorum bakalım ne zaman patlayacak. Kime sorsak patlar kullanma değiştir diyor fakat patlamıyor evinizin elektrik alt yapısı yeniyse sigorta kutusu yeniyse her şey kaliteliyse elektrik kesintisi çok çok çok nadir oluyorsa en dandik psuyuda kullansanız (benim gibi) bir sorunla karşılaşmıyorsunuz.
Ben de bunu düşünüyorum sonuçta yaklaşık 2 aydır bu sistemi kullanıyorum , elektrik altyapısı yeni ve prizlerim de korumalı . Kafama takışan şey 2 fanlı güçlü bir işlemci soğutucu ile şuan under voltage kullandığım sistemi overclock yaptığımda bu psu ya güvenebileceğimi sanmıyorum. Benim için önemi yok 400 TL boşa gidebilir 12 binlik sistem için
Arkadaşlar almayı düşündüğüm ürün bu Corsair TX750M 750W 80+ Gold Modüler Güç Kaynağı

iyi midir? 1000 tl civarı için uygun geldi bana stok da var şuan .

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı