3060 Ti vs 3060

Bütçe
9999
AMD alsa bile 6700XT alabilir en fazla 3060 Ti ile çok farkı yok bu bütçe için NVIDIA daha iyi bence.

Doğru ancak ucuz olsun denilirse 6700 alınabilir.

Ekran kartı ile durum olmayabilir değil, çok kasada çalıştırmayı denedik sıfır kasada bile çalıştırmayı denemişler yine de görüntü vermemiş fanları çalıştırıyor görüntü yok.

Hocam garanti bir şey yaptı mı? Ama dediğiniz gibi NVIDIA istiyorsanız g6X olan modellere bakın.

İşte bütçem kısıtlı maximum 9999 olarak 10K'yı geçemiyecek bir şekilde bütçem var, fazlası imkansız.

O halde bu senaryoda sizi mutlu edebilecek tek kart Zotac. En azından OC versiyonunu bulmaya çalışın derim ama piyasada pek stok kalmamış görünüyor. Keşke kasım ayı başlarında alabilme şansınız olsaydı. Fiyatlar dibi görmüştü. Şimdi ise epey artmış bulunuyor.

O halde bu senaryoda sizi mutlu edebilecek tek kart Zotac. En azından OC versiyonunu bulmaya çalışın derim ama piyasada pek stok kalmamış görünüyor. Keşke kasım ayı başlarında alabilme şansınız olsaydı. Fiyatlar dibi görmüştü. Şimdi ise epey artmış bulunuyor.

Hiç uğraşmadım OC versiyonu ile direk normal Zotac aldım.

İki üç bilgili arkadaşıma sorduğum zamanda aynısını dediler Zotac biraz da olsa Türkiye'de bilinmese bile güzel marka ASUS'un alt firması olduğunu biliyorum, ve bazı kart modelleri ASUS'un kartlarından daha mı iyiymiş ne öyle bir şey bile duydum, Gigabyte'den iyiymiş. Gigabyte alıcaktım fakat Windforce buldum, çok ısınıyor ve emek gösterilmemiş kart gigabyte alırsam sanırım sadece aorus modellerini alırım başkada alacağımı pek düşünmüyorum, aldığım 3060Ti; Zotac Rtx3060tı 8gb Twın Edge Zt-a30610e-10mlhr Gddr6 256bit Hdmı Dp Pcıe 16x V4.0 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

İki üç bilgili arkadaşıma sorduğum zamanda aynısını dediler Zotac biraz da olsa Türkiye'de bilinmese bile güzel marka ASUS'un alt firması olduğunu biliyorum, ve bazı kart modelleri ASUS'un kartlarından daha mı iyiymiş ne öyle bir şey bile duydum, Gigabyte'den iyiymiş. Gigabyte alıcaktım fakat Windforce buldum, çok ısınıyor ve emek gösterilmemiş kart gigabyte alırsam sanırım sadece aorus modellerini alırım başkada alacağımı pek düşünmüyorum, aldığım 3060Ti; Zotac Rtx3060tı 8gb Twın Edge Zt-a30610e-10mlhr Gddr6 256bit Hdmı Dp Pcıe 16x V4.0 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Hayırlı olsun hocam.

Hayırlı olsun hocam.
Teşekkür ederim, bir soru soracağım sanırım RTX 3060 kullanıyorsun tam olarak karttan memnun musun pişman ediyor mu kaç yıldır kullanıyorsun ilk defa rtx serisine geçiyorum merak ediyorum açıkcası, 3060 alıcaktım işte 3060Ti ile aralarında 30fps 2k fark var bende zorladım 3060ti aldım.

Teşekkür ederim, bir soru soracağım sanırım RTX 3060 kullanıyorsun tam olarak karttan memnun musun pişman ediyor mu kaç yıldır kullanıyorsun ilk defa RTX serisine geçiyorum merak ediyorum açıkçası, 3060 alacaktım işte 3060 Ti ile aralarında 30FPS 2K fark var bende zorladım 3060 Ti aldım.

Memnunum. 8 aydır kullanıyorum. Bence güzel bir tercih yapmışsınız 3060 Ti ile 3060 arasında bayağı bir performans farkı var. Ben 1080p kullanıcısı olduğum için ve uygun fiyata yakaladığım için 3060 almıştım. Zotac'da güzel bir markadır sizi pişman ettirmeyeceğini düşünüyorum. İyi günlerde kullanın.

Memnunum. 8 aydır kullanıyorum. Bence güzel bir tercih yapmışsınız 3060 Ti ile 3060 arasında bayağı bir performans farkı var. Ben 1080p kullanıcısı olduğum için ve uygun fiyata yakaladığım için 3060 almıştım. Zotac'da güzel bir markadır sizi pişman ettirmeyeceğini düşünüyorum. İyi günlerde kullanın.
Teşekkür ederim tekrardan fakat dediğim gibi hala korktuğum şey şu 1080p'de drop yersem 2k monitörde almak istemiyorum normalde 1080p oyuncusu bir insanım şöylede bir takıntım var 4k gibi birşeye alışırsam 1080p'ye düşmem bu sefer kartın verdiği fps miktarı az gelmeye başlar, sistem yükseltmeye çalışırım 1080p, maximum 2k'da istediğim şeyi karşılasın yeter 4k hiç girmek istemiyorum 😃😄

Teşekkür ederim tekrardan fakat dediğim gibi hala korktuğum şey şu 1080P'de drop yersem 2K monitörde almak istemiyorum normalde 1080p oyuncusu bir insanım şöylede bir takıntım var 4K gibi bir şeye alışırsam 1080P'ye düşmem bu sefer kartın verdiği FPS miktarı az gelmeye başlar, sistem yükseltmeye çalışırım 1080p, maximum 2K'da istediğim şeyi karşılasın yeter 4K hiç girmek istemiyorum 😃😄

3060 Ti 2K da gayet yeterli performans veriyor merak etmeyin. Üstüne DLSS teknolojisi sayesinde uzun yıllar rahat edeceğinizi düşünüyorum.

İki üç bilgili arkadaşıma sorduğum zamanda aynısını dediler Zotac biraz da olsa Türkiye'de bilinmese bile güzel marka ASUS'un alt firması olduğunu biliyorum, ve bazı kart modelleri ASUS'un kartlarından daha mı iyiymiş ne öyle bir şey bile duydum, Gigabyte'den iyiymiş. Gigabyte alacaktım fakat Windforce buldum, çok ısınıyor ve emek gösterilmemiş kart Gigabyte alırsam sanırım sadece Aorus modellerini alırım başkada alacağımı pek düşünmüyorum, aldığım 3060 Ti; Zotac Rtx3060tı 8gb Twın Edge Zt-a30610e-10mlhr Gddr6 256bit Hdmı Dp Pcıe 16x V4.0 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Bu arada Zotac çok bilindik ve güçlü bir firma endişeniz olmasın. Ayrıca ASUS'un alt firması falan değil direk kendi başlarına ana üreticilerden biri. İkisini birbirinden ayıran tek özellik Zotac daha çok NVIDIA tabanlı kartlar üretiyor. Hatta mevcut pazarda sadece NVIDIA partnerliği yapmakta. Gigabyte'da çok iyi bir marka olaki ileride karşınıza çıkar düşünmeden alabilirsiniz. Özellikle Aorus modelleri çok başarılı. Windforce 2 fanlı modellerinde versiyon 1 ve versiyon 2 şeklinde üretim yaptılar. Versiyon 2 bir tık daha soğutması başarılı ama pek yeterli değil. Fakat yine de tercih eden var. Bütçe meselesi.

Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın. Ben bir senedir 11600k işlemci ve 3060 Ti kullanıyorum ve 1080p çözünürlük ile oynuyorum oyunları. Herhangi bir kasma, donma veya darboğaz yaşamadım bu ekran kartıyla. Sizin de karşılaşacağınızı düşünmüyorum açıkçası.

Geri
Yukarı