3060 Ti vs RX 5700 XT

Bütçe
20000
3080 almak istemiyorum 1080p yetiyor bana şimdilik ileride geçersem ancak 2k monitör alırım. Teşekkür ediyorum öneri için

Ekran kartı stoktan gidip gidip geliyor.
Galiba bu sistemi alacağım çok iyi duruyor fiyat olarak da. 1080Ti'dan geçtiğime değer mi sizce?

3080 almak istemiyorum 1080p yetiyor bana şimdilik ileride geçersem ancak 2k monitör alırım. Teşekkür ediyorum öneri için

Galiba bu sistemi alacağım çok iyi duruyor fiyat olarak da. 1080Ti'dan geçtiğime değer mi sizce?
Değer hocam ancak kart 2K'ya uygun gerek gücü gerek VRAM'ı olsun. 1080P'de darboğaz olup işlemciye biraz daha yük binebilir o yüzden idareten kule tipi soğutucu almanızı öneririm. SE-214-XT veya 224-XT bakabilirsiniz.

Değer hocam ancak kart 2K'ya uygun gerek gücü gerek VRAM'ı olsun. 1080P'de darboğaz olup işlemciye biraz daha yük binebilir o yüzden idareten kule tipi soğutucu almanızı öneririm. SE-214-XT veya 224-XT bakabilirsiniz.
Büyük ihtimal sistemi aldıktan 1-2 ay sonra 2k monitöre geçerim

Şu anki sistemimde Cooler Master marka (modelini tam hatırlamıyorum şu an 5 sene oldu alalı) 240mm bir sıvı soğutma var direkt onu taksam çözer herhalde.

Değer, para varsa elinizi çabuk tutun.
Ramleri 3600 mhz yapmalı mıyım sizce?

Büyük ihtimal sistemi aldıktan 1-2 ay sonra 2k monitöre geçerim

Şu anki sistemimde Cooler Master marka (modelini tam hatırlamıyorum şu an 5 sene oldu alalı) 240mm bir sıvı soğutma var direkt onu taksam çözer herhalde.

Ramleri 3600 mhz yapmalı mıyım sizce?
20 lira fark istiyor, bir şey kaybetmezseniz yapın. Aynı sistemi hafta içi bende sipariş edicem , 5700x kasayı gt502 ve +1tb hdd ekliyerek söylemeyi düşünüyorum, almadan önce konu açmış olurum.

1080p kullanacağım 5600x 6800xt ile küçük darboğaz olduğu söyleniyor, 5700x ile olmaz deniliyor çoğu o yüzden 5700x seçtim.
O kart 6800 XT değil, düz 6800. Hem de tek çekirdek performansları aynı olduğundan fark olmaz. Sadece oyun için kullanılacaksa mantıklı bir yükseltme değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı