NVIDIA RTX 2070 S vs AMD 5700 XT

lazkopat1599

Hectopat
Mevcut kartım Sapphire RX 5700 XT referans model tek fanlı, kartımı satıyorum üstüne ekleme yapıp NVIDIA bir kart alacağım. Arada sorun yaratıyor, başım ağrımasın istiyorum. 2070S yeterli mi bana performans konusunda, yoksa daha üst modelini mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2070S alınabilir. Ancak bu yıl içinde 3000 serisi ekran kartları gelecek. Dolar da artıyor bekle demekte gelmiyor içimden bunların hepsini düşünüp bir karar vermen gerek. Benim düşüncem ise kartını satıp 2070S alman yönünde.

Evet ama şimdi 5700 XT'yi 2500 ile 2900 arasında satma imkanın var zaman geçtikçe ikinci elde daha ucuza gidecek elimdeki kart 4 bine 3 aylık 2080 var 2070S'den bir tık daha performanslı görünüyor karşılaştırmada ne kadar doğru tabii bilmiyorum yine 4 bine 0 2070S var cebimden en kötü ihtimalle 1500 TL çıkacak ilerleyen zamanlarda bu rakamdan daha fazla vermem gerekmez mi?

2070 Super sizi üzmez fakat, yılın son çeğreğinde Nvidia ve Amd yeni ekran kartlarını piyasaya sunacak. Gerçi 2070 Super'i satabilirsiniz ileride şuan alsanız bile. 5700XT, Vega fiyatları gibi çakılacaktır 3000 serisi ve AMD'nin yeni ekran kartlarından sonra. Elinizdeki referans model zaten, Vega serisi gibi 2000 altına düşecektir ikinci elde.

Ben olsam satar idarelik bir ekran kartı alırım kolay elden gidecek böyle satmak istediğimde herkesin alacağı. RTX 2060-GTX 1650 vb. Önümüzdeki sene 3000 serisi çıkınca düşük bütçeli insanlar bu kartları talep edecektir. Sen de bu kartlardan birini satar yeni 3000 kartlardan alırsın. 2070S alıp 3-4 sene kullanmak da bir seçenek tabii.

Oluşacak fiyat farkından dolayı şu anda fırsatım varken halletmek istiyorum. PC aldığımda zaten hanımla iyi kapıştık 4+1 evde koyacak yer bulamıyormuş :) İleride de daha fazla masraf yaparsam kıyamet kopar. Sıfır Gigabyte 2070S almak mı mantıklı 3 aylık ASUS 2080 mi? İkisi de 4 bin TL.

Oluşacak fiyat farkından dolayı şu anda fırsatım varken halletmek istiyorum. PC'yi aldığımda zaten hanımla iyi kapıştık 4+1 evde koyacak yer bulamıyormuş :) ileri de de daha fazla masraf yaparsam kıyamet kopar. Sıfır Gigabyte 2070S almak mı mantıklı 3 aylık ASUS 2080 mi ikisi de 4 bin TL.
Sağlamlığına eminsen ASUS 2080.

Son düzenleme:
Biraz daha açar mısınız neden ASUS 2080 aralarındaki farklar nedir?
ASUS satılmış 2070S'lerde ASUS mu Gigabyte mı yoksa MSI mı?
Bu kart alınır mı iyimidir?
Gigabayt, evga ve asus rog gibi ekran kartlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Msi a göre biraz daha soğutması ve performansları iyidir. Bütçeniz uygun değilse Msi da asla üzmez. 3 fanlı modelleri tercih etmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı