3060 Ti yayın sisteminde 3700X vs 5600X

xBruno

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba başlıkta da belirttim 3060 Ti alacağım yayını nvenc özelliği bilmeyenler için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunlarda R5 5600X daha iyi ama R7 3700X daha fazla çekirdekli fakat ben yayını OBS üzerinden ekran kartından vereceğim bu durum da oyunlarda iyi olan R5 5600X mi almalıyım yoksa render, yayınlarda yine işlemci çekirdek gereksinimi varsa R7 3700X mi almalıyım? R5 5600X oyun içi CPU kullanımı yüksek 70-80 arası oluyor bazen ama R7 3700X %40-50 yayını ekran kartından da verecek olsam bile yine de işlemcide fazla çekirdek olması yayını iyi yapar mı? Yoksa etkisi olmazsa oyunlarda daha iyi olan güncel R5 5600X mi almalıyım? Fikirleriniz çok önemli R5 5600X güncel deyim direkt onu al derseniz demeyin bana lazım olan şey lazım bu arada Premiere Pro falan kullanmıyorum resim çizmiyorum edit yapmıyorum sadece oyun oynuyorum ama tabii 1 veya 2 defa da olsa edit yapmak için girerim veya kısa bir şey Twitch için panel yaparken girerim. Ama oyun oynamak ve yayın açmak için alıyorum PC. NVIDIA videolarını izleyip de fikir verirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• NVENC.png
    NVENC.png
    42,7 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı