3060 Ti'dan sonra hangi ekran kartı alınmalı?

plx22

Hectopat
Daha fazla  
3060 Ti ekran kartım var. Nakit olarak 22-23 bin TL var. 3060 Ti'yi satarak daha önce PSU değiştirmeden 3090 veya 3080 Ti geçerim diye düşündüm ancak her şekilde yeni PSU almam gerekecek. 4080 16 GB yerine 3090 alsam ileride DLSS gibi yeteneklerin sıkıntısını yaşar mıyız? Ayrıca 3090 alırsam ileride güç kaynağı için (dönüştürücü hariç) tekrar değişiklik yapmak gerekecek ancak yeni çıkacak güç kaynaklarının da fiyatları ne olur bilmiyorum. 3090 alıp ileride pişman olmak da var tabii. Yoksa parayı vadeli olarak 6 ay dolara mı atsam?

İşlemci 5600X ( ileride 7000 serisine güncellenecek).
Monitör 2K.
PSU CM 750 watt Bronze.

DLSS 3 şuanda çok garip bir konumda bana göre, 2 kat FPS fakat aynı gecikme olduğunu söyleyen incelemeler var, nasıl bir his olacak onu kestiremiyorum. Bir diğer sorun da incelemelerde ve tanıtımlarda mouse hareketi hep hiç yok seviyesinde, hızlı bir mouse hareketinde DLSS 3 ne kadar verimli olacak bilemiyorum, ayrıca henüz 4000 serisinin saf performansı hakkında da bilgi yok ne yazık ki.

2K monitörde 3060Ti, 60FPS alıyordur çoğu oyunda, tavsiyem biraz beklemeniz 4000 serisinin ve DLSS 3 ün gerçek kullanıcı deneyimlerini görünce hareket etmek daha mantıklı.

DLSS 3 şu anda çok garip bir konumda bana göre, 2 kat FPS fakat aynı gecikme olduğunu söyleyen incelemeler var, nasıl bir his olacak onu kestiremiyorum. Bir diğer sorun da incelemelerde ve tanıtımlarda mouse hareketi hep hiç yok seviyesinde, hızlı bir mouse hareketinde DLSS 3 ne kadar verimli olacak bilemiyorum, ayrıca henüz 4000 serisinin saf performansı hakkında da bilgi yok ne yazık ki.

2K monitörde 3060 Ti, 60FPS alıyordur çoğu oyunda, tavsiyem biraz beklemeniz 4000 serisinin ve DLSS 3'ün gerçek kullanıcı deneyimlerini görünce hareket etmek daha mantıklı.

Yorumunuz için teşekkürler. 4000 serisi belli değil ancak 3000 serisi fiyatlar bu kadar düşünce heyecan oldu işte. Teknoloji serisi muhtemelen daha önemlidir ama 3090 24 GB ve 384 bit iken 4080 16 GB ve 256 bit. Burada da kafa karışıklığı oluyor.

Hocam 2K monitör - 3060 Ti güzel ikili. Bende bu şekilde kullanıyorum. 4K monitörlerin biraz daha yaygınlaşmasını bekleyip hem monitör hem ekran kartı o zaman güncellemek mantıklı sanki. Ekran kartını 3090 veya 4000 serisinden alsanız elinizdeki monitör zaten onları besmeyemez, 4K monitör alıp kalanla ekran kartı güncelleyim deseniz bu sefer de kalan para yetmez.

Özetle ben 1 veya 2 sene daha 2K + 3060 Ti ile devam edilmesini tavsiye eder, sonrasında 4K + 3090 veya 4000 serisinden bir kart ile güncelleme yapılmasını tavsiye ederim.

Hocam 2K monitör - 3060 Ti güzel ikili. Bende bu şekilde kullanıyorum. 4K monitörlerin biraz daha yaygınlaşmasını bekleyip hem monitör hem ekran kartı o zaman güncellemek mantıklı sanki. Ekran kartını 3090 veya 4000 serisinden alsanız elinizdeki monitör zaten onları besmeyemez, 4K monitör alıp kalanla ekran kartı güncelleyim deseniz bu sefer de kalan para yetmez.

Özetle ben 1 veya 2 sene daha 2K + 3060 Ti ile devam edilmesini tavsiye eder, sonrasında 4K + 3090 veya 4000 serisinden bir kart ile güncelleme yapılmasını tavsiye ederim.

Maalesef hepsi bir seferde olmuyor. 4K monitör düşünülebilir ileride ama öncelik kasa güncellemesi olacak 5600x zaten ne 3090'a ne 4000'e yeter. Anakart, Ram, İşlemci değişecek SSD ve Soğutucuyu değiştirmem zaten belki ondan sonra 4K monitör bakılabilir ama ikinci el monitör satmak da çok zor, alıcı pek olmuyor.

2070 Super, 3060 Ti ve şu anda 3080 kullanıcısı olarak belirtmeliyim ki 2K da bence şu an yükseltmeye ihtiyacınız yok. 3 kartı da kullandım ve gereksiz görüyorum. Tabii sizin kararınız yine de.

Teşekkür ederim. Forumun fikirleri benim için çok kıymetli oluyor buradan fikir almadan bilgisayar ile ilgili hiç bir işlem yapmıyorum zaten.

Merhaba, kullanmış olduğunuz sistem güzel bende 2070s kullanıyordum bayram öncesinde sattım. Sattığım dönemde istediğim kartı denk getiremedim. 4000 serisinin tanıtılması ile beraber DLSS 3'ün başka bir boyutta olması 4000 serisini beklemeli miyim? Düşüncesine itti beni ama satış fiyatının ne olacağı ve stok durumu kur artışı gibi etkenleri düşünürsek şahsi fikrim bunun oturması 1 yıl sürer gibi geliyor.
Ve şu anda sistemimde kullandığım kart sizin ki gibi iyi bir kartta değil.

Ben 3070 ya da 3080 alacağım elimdeki kartı sattığımdan ama siz 3060 Ti kullanıyorken şahsi fikrim 4000'serisi geldiğinde değerlendirmek olur.

Bu arada 3090 sizi üzer mi hiç zannetmiyorum ama 4K tercihiniz olacaksa eğer fiyat farkı göze alınarak 4000 serisine geçmek çok daha mantıklı olur.

Merhaba, kullanmış olduğunuz sistem güzel bende 2070s kullanıyordum bayram öncesinde sattım. Sattığım dönemde istediğim kartı denk getiremedim. 4000 serisinin tanıtılması ile beraber DLSS 3'ün başka bir boyutta olması 4000 serisini beklemeli miyim? Düşüncesine itti beni ama satış fiyatının ne olacağı ve stok durumu kur artışı gibi etkenleri düşünürsek şahsi fikrim bunun oturması 1 yıl sürer gibi geliyor.
Ve şu anda sistemimde kullandığım kart sizin ki gibi iyi bir kartta değil.

Ben 3070 ya da 3080 alacağım elimdeki kartı sattığımdan ama siz 3060 Ti kullanıyorken şahsi fikrim 4000'serisi geldiğinde değerlendirmek olur.

Bu arada 3090 sizi üzer mi hiç zannetmiyorum ama 4K tercihiniz olacaksa eğer fiyat farkı göze alınarak 4000 serisine geçmek çok daha mantıklı olur.
Fikirleriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı