Hangi 3060 Ti alınmalı?

Bütçe
12000
Anladım fark etmemişim 4060 Ti tabii ki de daha iyi bütçe arttırılırsa Galax 16 GB model alınabilir 17000 TL'ye 😁

O fiyata da 4070 var. Benim önerim bütçeyi oraya çekiyorsan 4070 al ya da hiç kasma 4060-4060 Ti 8 GB al geç. 4060 Ti 16 GB doğuştan hatalı bir kart veri yolu bile değiştirilmeden yapışkanla ekstra 8 GB eklemişler gibi. Öyle kart yapılmaz, yapıyorsan da 4070 parası istenmez.

@kino Hocam peki saf güç anlamında NVIDIA kartlar mı tercih edilmeli yoksa AMD kartlar mı?

Saf kas gücünü ne için kullanmak istediğine bağlı. Render kanadında AMD zaten ölü, CUDA'nın sözü geçiyor. Eğer diyorsan ki oyunlarda kas gücü, bu artık günümüzde en büyük önem olma özelliğini kaybetti.

Yapay zeka atılımlarını ve NVIDIA'nın DLSS 3.0 ile neler yaptığına, AMD'nin FSR 3.0 ve Intel'in Battlemage serisi & XesS planlarını incelersek karşımıza artık kas gücü ve teknoloji birleşimi bir harita çıkıyor.

Kısaca ben 4070 almayayım da 6900 XT alayım çünkü VRAM ve kas gücü daha uzun götürür gibi düşünceler demode olmuştur. Bunu da önümüzdeki seneler daha iyi göreceksiniz.

Saf kas gücünü ne için kullanmak istediğine bağlı. Render kanadında AMD zaten ölü, CUDA'nın sözü geçiyor. Eğer diyorsan ki oyunlarda kas gücü bu artık en büyük önem olma özelliğini kaybetti.

Yapay zeka atılımlarını ve NVIDIA'nın DLSS 3.0 ile neler yaptığına, AMD'nin FSR 3.0 ve Intel'in Battlemage serisi ve XesS haritasını incelersek karşımıza artık kas gücü ve teknoloji birleşimi bir harita çıkıyor.

Kısaca ben 4070 almayayım da 6900 XT alayım çünkü VRAM ve kas gücü daha uzun götürür gibi düşünceler demode olmuştur. Bunu da önümüzdeki seneler daha iyi göreceksiniz.
Hocam konudan alakasız olucak ama ben 2 tane sistem buldum. Birinde RTX 3070 (non Ti) var, diğerinde ise RX 6700 XT. İkisinde de Ryzen 5 5600 var. Hangisini tercih etmeliyim? 2. el alacağım. İki sistemde 16.000 TL.

O fiyata da 4070 var. Benim önerim bütçeyi oraya çekiyorsan 4070 al ya da hiç kasma 4060-4060 Ti 8 GB al geç. 4060 Ti 16 GB doğuştan hatalı bir kart veri yolu bile değiştirilmeden yapışkanla ekstra 8 GB eklemişler gibi. Öyle kart yapılmaz, yapıyorsan da 4070 parası istenmez.

Saf kas gücünü ne için kullanmak istediğine bağlı. Render kanadında AMD zaten ölü, CUDA'nın sözü geçiyor. Eğer diyorsan ki oyunlarda kas gücü, bu artık günümüzde en büyük önem olma özelliğini kaybetti.

Yapay zeka atılımlarını ve NVIDIA'nın DLSS 3.0 ile neler yaptığına, AMD'nin FSR 3.0 ve Intel'in battlemage serisi & XeSS planlarını incelersek karşımıza artık kas gücü ve teknoloji birleşimi bir harita çıkıyor.

Kanka ya senin Zotac 4060 Ti alacağım ya da PNY'nin 3 fanlı olanını alacağım kasam Corsair spel Delta 3 fanlı olan sığar değil mi?

Kanka ya senin Zotac 4060 Ti alacağım ya da PNY'nin 3 fanlı olanını alacağım kasam Corsair spel Delta 3 fanlı olan sığar değil mi RGB sevdiğim için diyorum bu arada?

@İbrahim Özkan PNY modelini beğendiysen alabilirsin sığar, Spec Delta o kadar da ufak değil.

Hocam konudan alakasız olucak ama ben 2 tane sistem buldum. Birinde RTX 3070 (non Ti) var, diğerinde ise RX 6700 XT. İkisinde de Ryzen 5 5600 var. Hangisini tercih etmeliyim? 2. el alacağım. İki sistemde 16.000 TL.

1080P ise 3070 al geç, 2K ise RX 6800'e zorla.

Kanka yüksek seviye CS oynayacağım sadece dediğim gibi çıkarsa GTA6 falan işte ama genelde CS.

İstediğini oyna ama ilerisi için yedekte DLSS 3.0/Frame Generation kozunu bulundurmak kalan her şeyden daha önemli. PNY'yi beğendiysen alabilirsin.

Geri
Yukarı