Hangi 3060 Ti alınmalı?

Bütçe
12000
O fiyata da 4070 var. Benim önerim bütçeyi oraya çekiyorsan 4070 al ya da hiç kasma 4060-4060 Ti 8 GB al geç. 4060 Ti 16 GB doğuştan hatalı bir kart veri yolu bile değiştirilmeden yapışkanla ekstra 8 GB eklemişler gibi. Öyle kart yapılmaz, yapıyorsan da 4070 parası istenmez.

Saf kas gücünü ne için kullanmak istediğine bağlı. Render kanadında AMD zaten ölü, CUDA'nın sözü geçiyor. Eğer diyorsan ki oyunlarda kas gücü, bu artık günümüzde en büyük önem olma özelliğini kaybetti.

Yapay zeka atılımlarını ve NVIDIA'nın DLSS 3.0 ile neler yaptığına, AMD'nin FSR 3.0 ve Intel'in battlemage serisi & XeSS planlarını incelersek karşımıza artık kas gücü ve teknoloji birleşimi bir harita çıkıyor.

Kısaca ben 4070 almayayım da 6900 XT alayım çünkü VRAM ve kas gücü daha uzun götürür gibi düşünceler demode olmuştur. Bunu da önümüzdeki seneler daha iyi göreceksiniz.

Aradığım cevap buydu teşekkürler.

Hiçbiri. Vasatın da altı güçlü ama güçsüz bir karttan fazlası değil gözümde.

Son düzenleme:
@Rub yok bakıyorum da bunun neresi 16K eder diye. Bombadan hallice PSU, dinozor çağından kalma anakart, 5600'ün üzerindeki stok fan. Zaten bu fiyatın bir tık üzerine sıfırı bulunmuyordu geçen bunun ben mi yanlış hatırlıyorum?
PCH GOAT'tan bahsediyorsanız o 18.000 TL.

RX 6700XT 0 sistem bu fiyata alınır çok rahat.
Atın hocam.

16.000 TL'ye RX 6700 XT sistem varsa ben kaçırmam yani.

@Rub yok bakıyorum da bunun neresi 16K eder diye. Bombadan hallice PSU, dinozor çağından kalma anakart, 5600'ün üzerindeki stok fan. Zaten bu fiyatın bir tık üzerine sıfırı bulunmuyordu geçen bunun ben mi yanlış hatırlıyorum?
Peki bu nasıl hocam? https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-5-5600-oyun-hediyeli-sistem-1079906362/detay

7 aylık 5600 ve 6700 XT sistem 16K etmez dalga geçiyor olmalılar. Bir ürünü bugün al yarın satmak iste minimum %30 değer kaybeder eğer iPhone falan değilse.
Tamamdır hocam peki hangi sistemi önerirsiniz başka? 2. el yada sıfır öneriler alabilirim. Yani vakit ayıramazsanız saygı duyarım.

Galiba vakit ayıramıyorsunuz hocam iyi akşamlar dilerim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı