3060 Valorant'ta FPS stabil değil

growto45

Femtopat
Daha fazla  
Iyi aksamlar arkadaşlar, ben Valorant oynarken hiç stabil bir FPS olmuyor ya cok yuksek ya cok dusuk oluyor ve GPU kullanimini %20 gosteriyor ve islemciyi 40% kullaniyor. Sebebini bilen varsa yardim edebilir mi?

Ryzen 2600 ve 3060'im var.

Valorant ağırlıklı olarak işlemcinizi kullanan bir oyun olduğundan dolayı olabilir grafikleri arttırdıkça ekran kartı kullanımınız artacaktır.

Iyi aksamlar arkadaşlar, ben Valorant oynarken hiç stabil bir FPS olmuyor ya cok yuksek ya cok dusuk oluyor ve GPU kullanimini %20 gosteriyor ve islemciyi 40% kullaniyor. Sebebini bilen varsa yardim edebilir mi?

Ryzen 2600 ve 3060'im var.
Böyle konularda tüm sisteminizi yazmadan doğruca cevap veremeyiz.
Tahmin ederek konuşacağım :
İşlemciniz zaten sahip olduğunuz karta darboğaz yapmakta. RAM'in eğer 8GB ise çok fazla darboğaz olur. 16GB ve tek kanal ise yine darboğaz çok olur. Eğer 8x2GB RAM konfigürasyonu kullanıyorsanız yapabileceğiniz pek bir şey yok bu konuda.
Asıl probleminiz FPS'in sürekli dalgalanması ise sabitlemeniz gerekiyor. Mesele monitörünüz 144Hz ise 144FPS'e sabitlemek biraz daha rahatlatabilir sistemi.
Böyle darboğazın olduğu durumlarda asıl sıkıntı %1 ve 0.1% 'Lik FPS değerlerinde olur. MSI Afterburner kullanarak kontrol edebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Technopat youtube kanalında videoları bulunmakta.

Yeni konular

Geri
Yukarı