3060 vs 3060 Ti vs RX 5500 XT + PS5

Başlıkta belirttiğim 3 seçenek arasında kaldım. Öncelikle bekleme imkanım olduğu için 3060 Ti bana daha yakın geliyor. Fakat bugün aklıma RX 5500 XT + PS5 alma fikri geldi. Zaten bilgisayarda rekabetçi oyunlar hariç doğru düzgün oyun oynamıyorum. R5 3600'ün yanına stok sorunları çözülünce RX 5500 XT alır, keyfime bakarım. Daha önce hiç PS özel oyunu oynamadığım için ilk başta özel oyunları alacağım. O yüzden oyun fiyatları pek yormaz diye umuyorum. İleride ise indirim kovalar, oyunsuz kalmam herhalde. Veya direkt 3060 Ti alıp PS özel oyunlarından feragat edebilirim. Sizce ne yapmalıyım? Çok kararsız kaldım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Ben RTX 3060 Ti almanı öneririm çünkü ülkemizde özellikle konsol tarafında oyunların fiyatı uçuyor. Bana göre 3060 Ti alıp her türlü oyunu PC üzerinde oynarsın. Kaliteli oyun kolu alırsan konsol hissiyatını bir nebze yaşarsın. PS özel oyunları PC tarafına sıra sıra çıkarsa senin için işin tadı tuzu olur. PS5 ve RX 5500 XT gayet mantıklı aslında ama dediğim gibi oyun fiyatları dışında mantıklı.

Ben RTX 3060 Ti almanı öneririm çünkü ülkemizde özellikle konsol tarafında oyunların fiyatı uçuyor. Bana göre 3060 Ti alıp her türlü oyunu PC üzerinde oynarsın. Kaliteli oyun kolu alırsan konsol hissiyatını bir nebze yaşarsın. PS özel oyunları PC tarafına sıra sıra çıkarsa senin için işin tadı tuzu olur. PS5 ve RX 5500 XT gayet mantıklı aslında ama dediğim gibi oyun fiyatları dışında mantıklı.
Muhtemelen PS5 DE + RX 5500 XT alacağım. 7 sene parça yükseltme derdim olmaz.

Bu arada oyunlara aylık 200 TL civarı verebilirim. Günlük 7 TL falan yapıyor. Sizce oyunsuz kalma ihtimalim var mı?

Son düzenleme:
PlayStation artık özel oyunları da PC'ye getiriyor fakat daha emekleme aşamasında çok az oyun geldi sadece yeşil ışık yaktılar. Ne kadar sürer bilmek mümkün değil ama böyle bir bilgi de var haberiniz olsun. PS'ye özel oyun devri bitiyor gibi. Cloud Gaming devrinden korktukları için böyle bir şey yapmış olabilirler. İnsanlar artık PS almadan PS oyunlarını PC'ye yansıtabilir çok çok yakın gelecekte. Soruya gelirsek ben de PS + 5500 alırdım açıkcası 5500 ile her oyun zaten oynanır fakat isterse RTX 4060 Ti bulun dünyanın en iyisi kabul edilen God of War'ı oynayamayacaksınız.

Muhtemelen PS5 DE + RX 5500 XT alacağım. 7 sene parça yükseltme derdim olmaz.

@Yener K. hocam, siz ne düşünüyorsunuz?

Bu arada oyunlara aylık 200 TL civarı verebilirim. Aylık 7 TL falan yapıyor. Sizce oyunsuz kalma ihtimalim var mı?
Hocam konuyu yeni fark ettim, RX 5500 XT + PS5 DE seçeneği mantıklı bilgisayarınızda sadece rekabetçi oyunlar oynuyormuşsunuz, burada RTX 3060 modeli ağır bir fark yaratmayacak sizin için RX 5500 XT modeli fazlasıyla yeterlidir, benim GTX 950 Bile 1080P 220FPS değerinin üstünde çok rahat dolaşıyor CS:GO rekabetçi modunda ancak ben bilgisayarda ağırlıklı olarak simülasyon oyunları ve oynadığım oyunlarda RTX deneyimini yaşamak için geçiş yapacağım. PS5 DE oyun konusuna gelirsek eğer çok fazla ses getirecek yeni bir AAA oyunu çıkarsa ilk ay 200 lira ile biraz zor olabilir iki ay biriktirip almanız gerekebilir ancak bu tarz bir oyunada değeceğini düşünüyorum PS+ aboneliğini asla bırakmamanız lazım indirimlerden ve özel durumlardan mahrum kalmamak için.

Muhtemelen PS5 de + RX 5500 XT alacağım. 7 sene parça yükseltme derdim olmaz.

Bu arada oyunlara aylık 200 TL civarı verebilirim. Günlük 7 TL falan yapıyor. Sizce oyunsuz kalma ihtimalim var mı?

Oyunsuz kalmazsınız bloodborneden tutun God of War'a oyunların korkunç oynama süreleri var olsa olsa sıkılırsınız. Anladığım kadarıyla maddi durumunuz iyi zahmetli ve basit işlere bulaşmazsınız belki ama bulaşırım diyorsanız PS'lerde şöyle yapıyor insanlar, bir tane oyun alıyor piyasada en az olandan mesela bloodborne. Sonra onu bitirince bitirmemiş olan başka biriyle değiştiriyor. Sonra tekrar değiştirerek tüm oyunları beleşe oynayabiliyor PS oyuncuları.

Oyunsuz kalmazsınız bloodborneden tutun God of War'a oyunların korkunç oynama süreleri var olsa olsa sıkılırsınız. Anladığım kadarıyla maddi durumunuz iyi zahmetli ve basit işlere bulaşmazsınız belki ama bulaşırım diyorsanız PS'lerde şöyle yapıyor insanlar, bir tane oyun alıyor piyasada en az olandan mesela bloodborne. Sonra onu bitirince bitirmemiş olan başka biriyle değiştiriyor. Sonra tekrar değiştirerek tüm oyunları beleşe oynayabiliyor PS oyuncuları.
Digital Edition’da bu seçenek işe yaramaz hocam, ancak bu yöntemi bende uyguluyordum ben oyunu bitirince arkadaşlarım arasında takas ediyorduk geri tekrar herkes oyunları bitirince sahibinde dönüş yapıyordu.

Normalde 3060 Tİ almak daha mantıklı olurdu fakat işin içine sadece rekabetçi oyunlar oynayacağın girince PS5+5500 XT almak daha mantıklı geliyor.
Hocam bu arada sizde Palit 3060 Tİ Dual yok muydu?

Son düzenleme:
Normalde 3060 Ti almak daha mantıklı olurdu fakat işin içine sadece rekabetçi oyunlar oynayacağın girince PS5+5500 XT almak daha mantıklı geliyor.
Hocam bu arada sizde Palit 3060 Tİ Dual yok muydu?
1.PNG

2.PNG

Geri
Yukarı