3070 1 aylık mining geliri

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210504-152840~2.jpeg
    Screenshot_20210504-152840~2.jpeg
    37,2 KB · Görüntüleme: 79
Ben bilgisayar bileşenlerinin kolay kolay bozulan birşey olduğuna inanmıyorum. Ekran kartına gelince sürekli oyun oynanan bir ekran kartında sıcaklık değerleri mininge göre çok daha fazla ( benimki şuan 49° sıcaklıkta çalışıyor) oyun oynarken kart stabil çalışmıyor, sıcaklık, vram vs inişli çıkışlı performans gösteriyor. Mining yaptığım süre boyunca core Clock -502'de power 55'de 1 ay boyunca sıcaklık değeri ve kalan her şey değişmeden stabil çalışıyor. Isınma yok zorlanma yok ben bunun karta zarar vereceğini düşünmüyorum. Kartım 63mh'a kadar yaklaşıyor kazım gücü ben 61 ile kazıyorum aşırı zorlamiyorum kısaca düzgün ayar yapıp kullanılırsa bence zarari minimum. Kimseye mining yap demiyorum herkesin kendi tercihi sonuçta. Ben sadece forumda boş beleş konuşanları susturmak için açtım konuyu.

Ben bilgisayar bileşenlerinin kolay kolay bozulan bir şey olduğuna inanmıyorum. Ekran kartına gelince sürekli oyun oynanan bir ekran kartında sıcaklık değerleri mininge göre çok daha fazla ( benimki şu an 49° sıcaklıkta çalışıyor) oyun oynarken kart stabil çalışmıyor, sıcaklık, VRAM vs inişli çıkışlı performans gösteriyor. Mining yaptığım süre boyunca Core clock -502'de Power 55'de 1 ay boyunca sıcaklık değeri ve kalan her şey değişmeden stabil çalışıyor. Isınma yok zorlanma yok ben bunun karta zarar vereceğini düşünmüyorum. Kartım 63Mh'a kadar yaklaşıyor kazım gücü ben 61 ile kazıyorum aşırı zorlamiyorum kısaca düzgün ayar yapıp kullanılırsa bence zarari minimum. Kimseye mining yap demiyorum herkesin kendi tercihi sonuçta. Ben sadece forumda boş beleş konuşanları susturmak için açtım konuyu.

Dedikleriniz doğru ancak şuda bir gerçek ki mining yapılan kartların ömrü yine de azalıyor hani 8 yıl kullanılacaksa 6-7 yıl kullanılır. O aradaki 1-2 yılda yapılan miningden de kar edilir mi attığınız fotoğrafa göre edilir bol kazançlar.

Bu arada ekran kartına 14.500'den talip var satsam mi bilemedim :)

Hocam gelecek yıl düzeleceği belli değil bence hala kalsın zaten fiyatlar düzeldiği güne kadar kazsanız daha karlı çıkarsınız bana göre. Ayrıca bence çevirmeyin paranın hepsini kalsın biraz coin olarak düştüğü zaman çekersiniz.

Ben bilgisayar bileşenlerinin kolay kolay bozulan birşey olduğuna inanmıyorum. Ekran kartına gelince sürekli oyun oynanan bir ekran kartında sıcaklık değerleri mininge göre çok daha fazla ( benimki şuan 49° sıcaklıkta çalışıyor) oyun oynarken kart stabil çalışmıyor, sıcaklık, vram vs inişli çıkışlı performans gösteriyor. Mining yaptığım süre boyunca core Clock -502'de power 55'de 1 ay boyunca sıcaklık değeri ve kalan her şey değişmeden stabil çalışıyor. Isınma yok zorlanma yok ben bunun karta zarar vereceğini düşünmüyorum. Kartım 63mh'a kadar yaklaşıyor kazım gücü ben 61 ile kazıyorum aşırı zorlamiyorum kısaca düzgün ayar yapıp kullanılırsa bence zarari minimum. Kimseye mining yap demiyorum herkesin kendi tercihi sonuçta. Ben sadece forumda boş beleş konuşanları susturmak için açtım konuyu.
hocam memory clocku kaç yaptınız

hocam memory clocku kaç yaptınız
1250'de kullanıyordum normalde şuan 1150'de çalışıyor daha fazla share almaya başladı.
Yerine alacak bir şey yok ki doğru dürüst bence satmayın.
Ben hazır sistem olarak aldım 14.800 liraya ekran kartını bu fiyattan satsam kasayı da 6k'ya satabilirsem bı tık daha iyisini alabiliyorum. Kasa gt301, 5600x işlemci var 3200mhz Corsair vengance pro var b550 plus wifi anakart var. 21.000 lira falan getirisi oluyor fakat piyasaya güvenip satamiyorum.
Laptop ekran kartı soğutması genellikle 75 dereceyi geçmiyor eğer fanlar kapatılırsa 80'leri görüyor. Laptop MSI GE66 bu arada.
Bu bahsettiğin sıcaklık mining sırasında mı yoksa oyun falan mı?

Son düzenleme:
1250'de kullanıyordum normalde şu an 1150'de çalışıyor daha fazla share almaya başladı.

Ben hazır sistem olarak aldım 14.800 liraya ekran kartını bu fiyattan satsam kasayı da 6K'ya satabilirsem bir tık daha iyisini alabiliyorum. Kasa GT301, 5600X işlemci var 3200MHz Corsair Vengeance Pro var B550 PLUS Wi-Fi anakart var. 21.000 lira falan getirisi oluyor fakat piyasaya güvenip satamiyorum.

Bu bahsettiğin sıcaklık mining sırasında mı yoksa oyun falan mı?

Oyundu sanırsam. Test ettiğim derceyi kaydetmeyi unuttum.

Geri
Yukarı