3070 mi 3070 Ti mı?

PhreGoriaNN

Femtopat
Soruyuda gördüğünüz gibi. Peki 3070 mi 3070 Ti mı? Beni en çok arada bırakan TDP değerleri. Biliyorsunuz ki 3070 Ti içerisinde GDDR6X bellekler ve daha çok bant genişliği bulunuyor. 3070 240W güç tükettiği yerde o 300W tüketiyor. Yani özetle 3070 Ti harcadığı watta değer mi? Almalı mıyım? Yoksa 3070'e bir overclock yapıp 3070 Ti performansına yaklaşayım mı?

Arada ne kadar fiyat farkı var? Bu fiyata değecek kadar performans farkı var mı? Aşağıdaki videoya bakacak olursak aradaki fiyat farkı 500 TL'den fazla ise değmez. Ve 500 TL'den fazla olduğu da kesindir. Alabiliyorsanız 3070 Ti alın. Ama bütçenizi aşıyorsa zorlamanıza gerek yok. Ve yine aşağıdaki videoya bakarak evet, 3070'e overclock yaparak çok rahat 3070 Ti performansı alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fiyat farkı göz ardı edilecekse 3070ti biraz daha iyi tabi ki. Ancak yüksek güç tüketimi, faturaya ve ısıya az da olsa yansıyacaktır.

Arada çok fark yok. OC ile 3070 Ti'a yaklaşılır bayağı. Paradan, elektrikten tasarruf etmek istiyorsanız 3070 alabilirsiniz. Ama 3070 Ti alsanız da fatura olarak çok artmaz, sırf bir fatura için bence bu farklar görmezden gelinmemeli.

Kullanacağınız monitör'ün çözünürlüğü ne olacak ? Eğer 1080p ise GPU'yu besleyecek üst seviye bir işlemci de gerekli. Bir de yanlışım yoksa eğer fiyat farkı 3k kadar. Ben olsaydım 3k daha fazla vermek yerine 3070 seçim yapardım. Sonuçta 2k da bile uzun süre taşır...

Geri
Yukarı