3070 sistemde Deathloop düşük GPU kullanımı

Alperen Değer

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Game Pass ile oyunu denemek istedim ama maalesef başlıktaki sorun sebebi ile deneyemedim. HP Omen laptopa sahibim. Özelliklerini aşağı yazacağım. Oyunun ayarları Ultra seviyede, DLSS bilerek kapattım (açık olsa da FPS gram değişmiyor). Deneme amaçlı grafik ayarlarını en düşüğe aldım yine aynı FPS oranını alıyorum. GPU kullanımı %40-50 civarında değişiyor, çok nadir 60 görüyorum. Ekran görüntülerini de ekliyorum. Bu sebeple yüksek FPS alamadığımı düşünüyorum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim teşekkürler.

Ryzen 7 5800H işlemci.
3070 GPU.
16 GB RAM.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    66,9 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    57,4 KB · Görüntüleme: 29
Laptopun kendi programı varsa ordan yüksek performans seçili olsun. Geforce Ex. Kapalıykende dene. Nvidia Denetim masasından, genel ayarlardan güç yönetim modu maksimum performans olsun. hala sorun devam ediyorsa, başka oyunlarla dene. Ram'in tek 16Gb'sa mutlaka ya bir tane daha 16 al, ya da iki tane 8 yap.

Laptopun kendi programı varsa ordan yüksek performans seçili olsun. Geforce Ex. Kapalıykende dene. Nvidia Denetim masasından, genel ayarlardan güç yönetim modu maksimum performans olsun. hala sorun devam ediyorsa, başka oyunlarla dene. Ram'in tek 16Gb'sa mutlaka ya bir tane daha 16 al, ya da iki tane 8 yap.
Farcry 6 yeni bitirdim onda GPU kullanımı konusunda bir sıkıntım yoktu. Spiderman vs gibi oyunlarda da GPU kullanımı sıkıntısı yaşamadım. Sorun büyük ihtimalle oyun kaynaklı hocam.

Farcry 6 yeni bitirdim onda GPU kullanımı konusunda bir sıkıntım yoktu. Spiderman vs gibi oyunlarda da GPU kullanımı sıkıntısı yaşamadım. Sorun büyük ihtimalle oyun kaynaklı hocam.
Evet o zaman oyunun optimizasyonundandır.

Güncelleme; Oyuna bende başladım. Benzer şekilde optimizasyonu sorunlu oyunun. GPU kullanımı çok düşüyor. RT açık-kapalı, yüksek ayar-düşük ayar farketmiyor. DLSS zaten kullanımı daha da düşürüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı