RTX 3070 düşük GPU kullanımı ve düşük FPS

soniq

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500/ASUS PRIME A520M-K/GSKILL 16GB (2x8Gb) Ripjaws V DDR4 3600Mhz CL18 1.35v Dual/GIGABYTE GeForce RTX 3070 EAGLE 8GB GDDR6 256Bit/ Crucial 1TB P3 Serisi NVMe M.2 SSD
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemcim R5 5500 videoda %93 GPU kullanırken bende %70 kullanımda. Ayrıca bazı yerlerde 10 bazı yerlerde 25 FPS daha düşük alıyorum. Format atmadan önce böyle bir sorun yoktu. 3-4 gün önce format attım. Ayrıca CPU kullanımı da ara ara çok yüksek ya da önceden de böyleydi de ben fark etmedim bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 1710665313497.png
    1710665313497.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Arka planda çalışan boş uygulamalar işlemci performansınızı sömürüyor olabilir. Windows'u gereksiz uygulamalardan temizleyin.

Arka planda çalışan boş uygulamalar işlemci performansınızı sömürüyor olabilir. Windows'u gereksiz uygulamalardan temizleyin.

Hocam yok bilgisayarı kurduğumda Windows'un çoğu gereksiz uygulamasını hatta birkaç tanede hizmetini kapattım.

Artı olarak az önce bilgisayar mavi ekran verdi minidump dosayısını paylaşıyorum dump. Ben başlığı düzenleyemiyorum sanırım moderatörler başlığa mavi ekran hatası da aldığımı yazarsa sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı