3070 Ti görüntü vermiyor

Öğlen 13.00 çalışıyordu bu bilgisayar, herhangi bir parça bozuk değildi. Kapattım gtx1060 ı söktüm yerine 3070ti ı taktım açılmıyor. İşin kötüsü işlemciyi falan filan söküp yerine geri taktıkça iyice power tuşuna tepkisiz bir hale geldi
Arkadaşlar. Öncelikle anakart bozulmuş. Bir çok deneme sonrasında bir çok parçayı söküp taktım ve işlemciyi 2. kez söküp taktıktan sonra PC hiç açılmamıştı. Sonuç olarak İşlemcinin de yandığını öğrendim.
İşlemci ve Anakart garantiye gidiyor. İşlemci %90 garanti kapsamında değiştirilecek ama anakarta kullanıcı kusuru diyorlarmış onun sonucuna bakacağız. Olan bana oldu 1 ay boyunca PC yi toplayabilirsem iyi bari, garanti yolu gözlüyorum artık
Geçmiş olsun hocam umarım lehinize sonuçlanır.

Bilgilendirme ve garanti durumlarını merak eden arkadaşlar için: Bugün itibariyle elime anakart ve işlemci ulaştı.

Asus Ankart:
Teknik servise elden teslim ettim, 4 gün içerisinde tamir edip geri verdiler.
Sorun: Güney Köprüsü (PCI slot arkası) bir devrede darbye dayalı arza. Eski ekran kartı yerine sıkışmıştı, zor çıkarmıştım. Galiba bunu ben yaptım :)
Ücret: 180TL (garanti karşılamadı)

Ryzen İşlemci Vatan Bilgisayar:
Vatan bilgisayardan aldığım için mağzadan teslim ettim ve bu parçanın gidip geri gelmesi tam 10 gün sürdü
Sorun: Sorunun ne olduğunu söylemediler. Bence sök tak yaparken anakartta arza olduğu için yandı.
Ücret: Garanti kapsamında 1 e 1 ürün değişimi. Sıfır işlemci teslim aldım.

Bilgilendirme ve garanti durumlarını merak eden arkadaşlar için: Bugün itibariyle elime anakart ve işlemci ulaştı.

Asus Ankart:
Teknik servise elden teslim ettim, 4 gün içerisinde tamir edip geri verdiler.
Sorun: Güney Köprüsü (PCI slot arkası) bir devrede darbye dayalı arza. Eski ekran kartı yerine sıkışmıştı, zor çıkarmıştım. Galiba bunu ben yaptım :)
Ücret: 180TL (garanti karşılamadı)

Ryzen İşlemci Vatan Bilgisayar:
Vatan bilgisayardan aldığım için mağzadan teslim ettim ve bu parçanın gidip geri gelmesi tam 10 gün sürdü
Sorun: Sorunun ne olduğunu söylemediler. Bence sök tak yaparken anakartta arza olduğu için yandı.
Ücret: Garanti kapsamında 1 e 1 ürün değişimi. Sıfır işlemci teslim aldım.
Güney Köprüsünde sorun olduğunu tahmin etmiştim. Geçmiş olsun hocam fazla masraf çıkmamış en azından bir daha ki sefere daha dikkatli olursunuz umarım.

Geri
Yukarı