3070 Ti, X570-E ve R9 5900X kaç sene götürür?

Gernasch

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sorum, şu toplayacağım sistem. Ana üçlüsü bu.
  • Palit Gamerock 3070 Ti ekran kartı.
  • ASUS ROG STRIX X570-E anakart.
  • Ryzen 9 5900X işlemci.
Bu üçlü set beni kaç sene idare eder tahmininizce? Aslında amacım anakart olarak Crosshair VIII Hero almaktı ama sitedeki arkadaşlar X570'e serisinden gitmemi söyledi. Fiyat olarak daha uygun geldi ama gözü karartıp 2000 eklenebilir gibi geldi bir an. Evet, sizin görüşlerinizi merak ettim (1080p açısından oyunları daha ne kadar süre oynatır?).

Bu sistemi 1080P'de kullanmak akıl karı değil maalesef. 2K için konuşacak olursam minimum 5 yıl öngörüyorum. Daha fazlası olmaması için bir neden yok.

Bu sistemi 1080P'de kullanmak akıl karı değil maalesef. 2K için konuşacak olursam minimum 5 yıl öngörüyorum. Daha fazlası olmaması için bir neden yok.
Yok şu açıdan 1080p dedim diyelim zaman ilerledi ve AAA yada daha yüksek oyunlar çıktı. En düşük olarak 1080p yoksa tabi bende 2k altı oynamak istemem 🥺.
Sadece oyun oynayacaksanız 3070 Ti için hem o işlemci hem de o anakart gereksiz olmuş.
Daha yüksek bir model mi tercih etmeliyim 3080ti gibi ?

Uzun vadeli düşünüyorum aslında sistemi beni minimum 7-10 sene arası üst segment götürsün diye.
Hocam işlemciyi 5900x almak sisteminizin 10 yıl gitmesini sağlamayacak. Tamam, 5900X 12 çekirdekli falan ama oyunlar için tekli çekirdek performası önemli ve önümüzdeki 3-4 yıl içinde zaten DDR5 çıkınca tekli çekirdek performansı çok daha iyi işlemciler çıkacak ve 5900X 12 çekirdekli olmasına rağmen artık iyi sayılmayacak. Ben bu sistem sizi 10 yıl götürmez demeye çalışmıyorum ama 5900X ve X570-E almanız 10 yıl götürmesinde bir fayda sağlamayacak.

Hocam işlemciyi 5900x almak sisteminizin 10 yıl gitmesini sağlamayacak. Tamam, 5900X 12 çekirdekli falan ama oyunlar için tekli çekirdek performası önemli ve önümüzdeki 3-4 yıl içinde zaten DDR5 çıkınca tekli çekirdek performansı çok daha iyi işlemciler çıkacak ve 5900X 12 çekirdekli olmasına rağmen artık iyi sayılmayacak. Ben bu sistem sizi 10 yıl götürmez demeye çalışmıyorum ama 5900X ve X570-E almanız 10 yıl götürmesinde bir fayda sağlamayacak.
Şu forumda her gün yeni şeyler öğreniyorum. Teşekkür ederim. Sizce DDR5 serisini mi beklemeliyim yoksa şunlar işinizi çok iyi görür dediğiniz bir kombo ikili var mı ?

Şu forumda her gün yeni şeyler öğreniyorum. Teşekkür ederim. Sizce DDR5 serisini mi beklemeliyim yoksa şunlar işinizi çok iyi görür dediğiniz bir kombo ikili var mı ?
Bence 10850K ve Z490-A Pro alın, hem çok pahalı değiller hemde 10 çekirdekli olduğu için uzun süre götürme ihtimali yüksek.

Geri
Yukarı