3070 Ti'dan 6900XT'ye geçilir mi?

522140

Hectopat
Herkese merhaba, RTX3070 Ti ekran kartım var ve en azından NVIDIA 5000 serisi gelene kadar sistemim oyunları ultrada oynatsın istiyorum. Bunun için RX 6900 XT ile değiştirmeyi düşündüm ama YouTube kanalıma video atıyorum o yüzden Adobe Premiere gibi edit programlarındaki gücünden bir tık endişeliyim. Ayrıca OBS gibi uygulamalar üzerinden de yayın açılır mı bilmiyorum. Sizce değiştirmeli miyim, 6900XT edit ve yayın konusunda üzer mi ve 750 watt Cougar 80+ PSU yeterli olur mu?

6900XT'yi takas yapıp mı alacaksanız? Onun yerine 7000 serisi kartlar daha mantıklı olabilir.

Eğer ucuza 2. el bulduysanız mantıklı da onun haricinde gereksiz olur bence. 3070 Ti, Playstation 6 çıkana kadar oyun konusunda üzmeyecektir. 5000 serisini bekleyin derim.

Evet takaslayıp alacağım üzerine tahmini 2500-3000TL civarında ödeme yapacağım. 2. el almayı planlıyorum 6900XT'

Güzel, alacağınız ve vereceğiniz kartların modelleri nedir son olarak?
RX 6900XT için önerilen sistem gücü 850W fakat 750 de yeterli olur.

Peki render veya yayın konusunda üzer mi performans için aşırı yüksek boyutta dosya render almasam da gene de performansı çok düşük olsun istemiyorum.

Güzel, alacağınız ve vereceğiniz kartların modelleri nedir son olarak?
RX 6900XT için önerilen sistem gücü 850W fakat 750 de yeterli olur.

Vereceğim kart 3070 Ti Ventus 3X. Almayı planladığım kart ise ASRock 6900XT phontom Gaming kart 1 senelik garantisi de mevcut

Peki render veya yayın konusunda üzer mi performans için aşırı yüksek boyutta dosya render almasam da gene de performansı çok düşük olsun istemiyorum.

Vereceğim kart 3070 Ti Ventus 3X. Almayı planladığım kart ise ASRock 6900XT phontom Gaming kart 1 senelik garantisi de mevcut

ASRock güzel markadır, ASUS kalitesine yakın ürünler üretiyorlar. Render performansı üzmez hocam.

Bu arada 3000TL fiyat aldım satıcıdan ekran kartına 3000TL ödeyerek değişim yapacağım.

Hayırlı olsun hocam şimdiden. Bu da oyun performansı, bence 3000TL'lik bir yükseltme için mükemmel. 3090 ile 3080 arasında bir performans sunuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı