RTX 3070 Ti'dan 4070 Ti Super'e geçilir mi?

tolgagamer

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba dostlar. 1 yıl önce kampanyalardan ve indirimlerden toplamış olduğum pcim var. Şu anda ekran kartım MSI RTX 3070 Ti Gaming X Trio 8 GB 256 bit. En baba oyunlarda bile 2K görüntüde Ultra ve ultraya yakın özel ayarlarda şu ana kadar üzmedi beni. Bu kartı satıp, yarından itibaren piyasaya çıkacak olan RTX 4070 Ti super 16 GB 256 bit modeline geçmeyi düşünüyorum sizlerin de fikrini sormak istedim. Düşünceleriniz nelerdir?

Fiyat iyiyse VRAM için geçilir.
35-38 bin arası konuşuluyor benim elimdeki kartı satınca daha cazip bir fiyata düşmüş olur.

VRAM cok farketmeyecek bence 5000 leri beklemek en dogrusu su an. 4000 serisinin f/p orani berbat adeta.
Elimdeki kart 8gb geçmek istediğim kart 16gb. 5000 lerin durumunu şu anda tam kestiremiyorum fiyat anlamında. 4070 ti super her açıdan cazip geldiği için geçme düşüncem oluştu.

Düşündüğüm fiyatın üzerinde piyasaya çıktı :).

Dosya Ekleri

• 0.png
    0.png
    588,8 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
3070 Ti ile FIFA FC24 2K Ultra görüntü ayarı ile kornerlerde donma sorunu yaşıyorum bu oyundan başka oyun da oynamıyorum kartı değiştirmeden 5000 serisini beklemek mi gerekir?

3070 Ti ile FIFA FC24 2K Ultra görüntü ayarı ile kornerlerde donma sorunu yaşıyorum bu oyundan başka oyun da oynamıyorum kartı değiştirmeden 5000 serisini beklemek mi gerekir?
Bug olabilir fc 23'te bende yaşıyorum ara sahneler donuyor ama oyunda sıkıntı yok. 3070 Ti'nin 2K'da kaldıramayacağı oyun yok diye biliyorum.

Bug olabilir FC 23'te bende yaşıyorum ara sahneler donuyor ama oyunda sıkıntı yok. 3070 Ti'nin 2K'da kaldıramayacağı oyun yok diye biliyorum.

FIFA23 4K oynarken yapmıyordu 1440p de kornerler sonrası takılmaya başladı oynanmaz hale geldi! FC24 ile yola devam edeyim dedim bu sefer de göze çarpan ara sahne takılmaları oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı