3070 vs 4060 Ti 16 GB

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4060 Ti 16 GB versiyonu hazır sistemde F/P alınmadığı sürece en gereksiz karttır.

Parasına değmiyor.

16 gb olayı Nvidia çakallığından başka bir şey değil bence. Kartın kas gücü ile vram'i birbirini tutmuyor. 16 gb lazım olacağı dönemde kendi gücü yetersiz gelmeye başlayacaktır. 4070 12 gb ama 4060Ti 16 gb :)

16 GB VRAM alın. Ben Last of Us'da 10 GB, Resident Evil Village'de ise 11 GB VRAM yediğini test ettim 1080P'de. Ağır oyunlar oynayacaksanız 8 GB VRAM ile Ultra ayarlarda oynamak biraz zor olacak gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

11 GB VRAM tüketimi olduğu sahneyi atabilir misiniz ben bulamadım da.

Ya 4060 Ti 8 GB ya da 4070 alın.
16 GB VRAM alın. Ben Last of Us'da 10 GB, Resident Evil Village'de ise 11 GB VRAM yediğini test ettim 1080P'de. Ağır oyunlar oynayacaksanız 8 GB VRAM ile Ultra ayarlarda oynamak biraz zor olacak gibi.
Kardeşim eğer 12 GB'lık kart kullanıyorsan o kadar kullanır. 16'lık taksan da kullanır ama 8 GB'a çamur atamazsın bu şekilde. Ayrıca 4060 Ti'a 16 GB taktılar da ne oldu? Güçlü bir kart sanki.

11 GB VRAM tüketimi olduğu sahneyi atabilir misiniz ben bulamadım da.

Dakika 30'dan sonasını izleyin.

Screenshot_1.jpg

Dakika 30'dan sonasını izleyin.

Eki Görüntüle 2088343

Var diye kullanıyor ihtiyacı olduğundan dolayı değil. Fark ettiniz mi bilmiyorum benim attığım videoda 5 GB VRAM kullanıyor ve 100 FPS alıyor sizinki 11 kullanıyor gösteriyor ama yine 100 FPS alıyorsunuz. Çünkü bütün VRAM'ı kullanmıyor aslında "ayırıyor".

Yeni konular

Geri
Yukarı