3070S ile oyunlarda istenilen performans alınamıyor

VojiVoja

Femtopat
Daha fazla  
Geçen hafta 3070S satın aldım fakat hiçbir oyunda istediğim FPS değerlerine ulaşamıyor. Apex oynarken 140-180 FPS Low ayarlarda alıyorum. Videoda görüldüğü üzere Low ayarlarda ortalama FPS 285 civarı fakat bende çok daha düşük. Bugün Escape of Tarkov'da denedim aynı şekilde düşük FPS alıyorum, ekran kartı kullanımı %30-40 arasında geziyor. Ne yapmam gerekiyor acaba? Ekran kartı sadece Rainbow6'de tam yüke girdi şimdiye kadar. Sıcaklık işine gelirsek GPU ve CPU 60-70 geçmiyor.

Sistem:

144Hz monitör.

Z490 MSI MEG.

3070S.

i9 10900K.

MSI 750W +80Gold

16 GB RAM dominator 8x2 3200MHz.

Ben sorununuzu şimdi anladım bunun bir çözümü yok diye biliyorum malesef. Kart 2K kartı 1080p low ayarlar 3070'e düşük geldiği için kendini tam kullanmıyor kullanımları düşük tutuyor diye tahmin ediyorum. Benim bildiğim bunun bir çözümü yok ama belki daha bilgili hocalarım biliyordur sormayı deneyebilirsiniz. İyi günler

Artı -1 Eksi
Ben sorununuzu şimdi anladım bunun bir çözümü yok diye biliyorum malesef. Kart 2K kartı 1080p low ayarlar 3070'e düşük geldiği için kendini tam kullanmıyor kullanımları düşük tutuyor diye tahmin ediyorum. Benim bildiğim bunun bir çözümü yok ama belki daha bilgili hocalarım biliyordur sormayı deneyebilirsiniz. İyi günler
Malesef bendede 3070 var ve 1080p de rahat kullanabiliyorum. Rainbowda yük altına giriyor demiştiniz herşey gayet normal gözüküyor. Ama yinede 2k ve 4k da bir kontrol edin. İzlediğiniz video ile sizinki arasında FPS farkı varsa ayarlara dikkatli bakıp ram kullanımını videoya göre ayarlayın, virüs kontrolü yapın.

Malesef bulamadım bende.
Malesef bendede 3070 var ve 1080p de rahat kullanabiliyorum. Rainbowda yük altına giriyor demiştiniz herşey gayet normal gözüküyor. Ama yinede 2k ve 4k da bir kontrol edin. İzlediğiniz video ile sizinki arasında FPS farkı varsa ayarlara dikkatli bakıp ram kullanımını videoya göre ayarlayın, virüs kontrolü yapın.
Virüs taraması yaptım sonuç yok, bios uptade'de yapıldı güncellemelerde tam.

2k ya da 4k monitorum yok ancak Dsr ile denediğimde pek bi etki etmediler istediğim yönde. İstediğim zaten Lowda 1080pde +%80 calıstırabilmek ama pek mümkün değil gibi duruyor.
Hocam dar zaten ekran kartını çok zorlar. Yani FPS değişmemesi bana gayet normal geldi. 1080p ultrada oynayın.
Hocam bende rtx 3070 ila apex legends da en yüksek ayarlarda 150 ila 220 FPS alıyorum bir kontrol eder misiniz?

Hocam dar zaten ekran kartını çok zorlar. Yani FPS değişmemesi bana gayet normal geldi. 1080p ultrada oynayın.
Evet, bende böyle düşünüyorum bu durumun bir çözümü yok malesef. Bende Valorant oyununu low ayarlarda %30 işlemci kullanımı ve %50 ekran kartı kullanımıyla oynuyorum.

Geri
Yukarı